کد خبر: ۵۰۴۵|
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۵
جمعی از اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور برای وحدت، همدلی و دعوت برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیدای ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کردند

به گزارش برنا، جمعی از اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور برای وحدت، همدلی و دعوت برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیدای ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کردند که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت عزیز ایران نامزدهای محترم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «من سمع رجلاً ینادى یا للمسلمین...»

 

امام (رضوان الله علیه در یک جایی گفتند که دخالت در سیاست و در مقدرات اساسی کشور وظیفه ی زنان و تکلیف زنان است؛ (..) یعنى واجب کردند که زنها باید در مقدرات کشور و وظایف اساسی کشور دخالت کنند و وارد بشوند. (...) یعنی در این زمینه ها بین زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد.

 

در پرداختن به امور جامعه من أصبح ولم یهتم بأمور المسلمین فلیس بمسلم؛ اینکه فرمودند «لیس بمسلم»، یعنی چه زن باشد که چه مرد باشد. شما صبح می کنید زن خانه دارید، زن، کارمندید، زن شاغلید، زن صنعتگرید، هر کاری می کنید، باید به فکر جامعه باشید یعنی اهتمام داشته باشید که جامعه در چه وضعی است.( 06/10/ 1402- دیدار با اقشار مختلف بانوان )

 

بی شک اقتدار و عزت بین المللی جمهوری اسلامی ایران که نتیجه ارشادات و زعامت مدبرانه مقام عظمای ولایت است برخاسته از قلب و دل تک تک ایرانیانی است که دل در گرو خاک وطن دارند و برای اعتلای آن در هر موقعیتی که باشند از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

مردم ایران اسلامی جزء وفادارترین و نجیب ترین مردمانند که بارها در صحنه های سخت روزگار نشان دادند پای وطن دوستی و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده اند.

 

مردمی که مهمترین پشتوانه و سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و دست پرورده مادرانی که معنای بلند الگوی سوم زن را عینیت بخشیدند.

 

 الگویی که زن را در مرکز می بیند نه در حاشیه و اما امروز در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری که با شهادت شهید جمهور در حال برگزاری است نقش زنان و مادران ایران اسلامی مهمتر از قبل در جهت تکمیل حماسه حضور و شکوه مشارکت،« میدان داری » است.

 

فلذا ما زنان پیشران انقلاب اسلامی به پشتوانه مادران دلسوز وطن، زنان متخصص، خانواده صبور و مقاوم شهدا و دختران جوان از تمامی آحاد ملت شریف ایران عزیز میخواهیم که در این گذر حساس و سرنوشت ساز تاریخ کشور در جهت افزایش مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات پیش رو قدم برداشته و نقش آفرینی کنند.

 

 ضمن تقدیر از تکلیف مداری نامزدهای محترم، رعایت اخلاق انتخاباتی و موازین انصاف را در عرصه رقابت از ایشان انتظار داریم.

 

 همچنین همه نامزدهای محترم جبهه انقلاب را دعوت به وحدت و همدلی و یکپارچگی می نمائیم تا آحاد مردم ولایتمدار و انقلابی حول اجماع جبهه انقلاب، مشارکت حداکثری خویش را رقم بزنند.

 

 امید آنکه انتخابات پیش رو (۸ تیرماه ) مکمل حماسه بدرقه شهیدان پرواز اردیبهشت باشد.

والعاقبة للمتقین

 

1- زینب قیصری

2 - فاطمه محمدبیگی

3- زهره سادات لاجوردی

4- فاطمه مقصودی

5- الهام آبنیکی

6- زهرا خدادادی

۷- سمیه رفیعی

8- شهین جهانگیری

۹- عصمت باروتی

10- الهام اکبری

11- طهورا نوروزی

 12- فرشته روح افزا

13- ایران رکن آبادی

 14- آسیه شریعت نژاد

15- محبوبه قهرمانی

16- مریم کارگرنجفی

17- لاله افتخاری

 18- فاطمه گنجی

19- نرجس بختیار خلج

20- مرضیه سادات هاشمی علیا

21- محدث تک فلاح

22- فائزه عظیم زاده اردبیلی

۲۳ - مهتاب نیکو

۲۴ - خاطره استاد رضایی

۲۵ - آرزو فهیمی

26- معصومه آباد

27تکتم سیدآبادی

28- طیبه خاک گرد

29- طاهره سیدی

30- سوده شهرستانی

31- معصومه حاج حسینی

 

32- سیده زهرا عبداللهی

ارسال نظر