کد خبر: ۵۸۵|
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ماجراجویی و انفعال هر دو به ضرر کشور است، گفت: معتقدم می‌توانیم با یک دست بر ایستادگی عاقلانه و با یک دست دیگر بر پیشروی اقتصادی تاکید کنیم.
ماجراجویی و انفعال هر 2 به ضرر کشور است/ آمریکا را بر سر دوراهی می‌گذارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، محسن رضایی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص سیاست‌خارجی ایران اظهار کرد: در حوزه سیاست‌خارجی افراط و تفریط زیادی شده است و ما در مسئله مقاومت به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم و ارزش‌های خود را ادامه خواهیم داد.
 
ماجراجویی و انفعال هر دو به ضرر کشور است
 
وی با بیان اینکه ماجراجویی و انفعال هر دو به ضرر کشور است، افزود: معتقدم می‌توان با یک دست بر ایستادگی عاقلانه و با یک دست دیگر بر پیشروی فرهنگی تاکید کنیم، نباید با افراط و تفریط به آمریکا بهانه بدهیم.
 
رضایی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان افزود: آنها می‌خواهند با این تحریم‌ها بر زندگی مردم فشار وارد کنند در حالی که این تحریم‌ها نباید اثری بر ما وارد کند.
 
در سیاست خارجی دنبال ماجراجویی نیستیم اما از منافع ملی خود نیز نمی‌گذریم
 
رضایی تاکید کرد: در سیاست خارجی دنبال ماجراجویی نیستیم اما از منافع ملی خود نیز نمی‌گذریم.
 
وی در ادامه به بیان برنامه‌های خود در سه حوزه سیاست خارجی، اقتصاد و فرهنگ پرداخت و گفت: طرحی آماده شده که با توجه به روند طی شده در مذاکرات هسته‌ای اگر سکان دولت را در دست بگیرم آن را به مرحله اجرا در می‌آورم و آن قرار دادن آمریکا بر سر دو راهی است.
 

 

آمریکایی‌ها هیچ‌گاه تن به یک مذاکره جدی نمی‌دهند
 
رضایی با بیان اینکه آمریکایی‌ها هیچ‌گاه تن به یک مذاکره جدی نمی‌دهند، اظهار کرد: بر اساس این طرح آمریکا راهی جز اعتراف به بهانه‌جویی در مورد مسئله هسته‌ای و یا مسیر مذاکره جدی با ایران ندارد و راه و مسیر سوم برای آنها بسته است.
 
وی با اشاره به اینکه بر این اساس آمریکا دیگر نمی‌تواند زمان را تلف کرده و به بازی گذشته خود ادامه دهد، افزود: آمریکا یا به فریبکاری خود اذعان می‌‌کند یا وارد مذاکره جدی با جمهوری اسلامی شده که در این صورت می‌توانیم در یک آرامش از منافع و حقوق مسلم خود دفاع کنیم.


 
آمریکایی‌ها با وقت‌کشی به دنبال تاثیر بیشتر تحریم‌ها بر ایران هستند
 
رضایی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با وقت‌کشی به دنبال تاثیر بیشتر تحریم‌ها بر ایران هستند، گفت: باید وقت شکی را از آمریکایی‌ها گرفت چون آمریکایی‌ها از ایران قدرتمند در پشت میز مذاکره نگران و هراس دارند.
 
رضایی با اشاره به اینکه آمریکا و سایر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، در حال وقت‌کشی هستند، تاکید کرد: باید از این حالت خارج شده و تحریم‌ها را خنثی کنیم، تاکنون مذاکرات همراه با تشدید تحریم‌ها بود که باید در این زمینه مسیر مذاکرات را تغییر دهیم.
 
وی متذکر شد: در دولت آینده مذاکرات را ادامه می‌دهیم اما به طور سازنده، در واقع باید مذاکرات متکی به منافع ملی و ارزش‌های انقلاب باشد.
 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
ميثم صفري
|
-
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۴
0
9
سلام بر زندگي
درود بر معمار اقتصاد ايران دکتر رضايي