دکتر رضایی:
کد خبر: ۶۲۵|
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
در دیدار با لنج داران متوجه شدم هر لنج داری که در طول سال باید شش یا هفت بار به دریا برود در طول سه ماه گذشته یک بار هم به دریا نرفته است و صاحبان این لنج ها با داشتن سرمایه بزرگ معیشتشان به خطر افتاده است؛ چه برسد به کسانی که شغلی ندارند.
مردم عسلویه اندازه چند فوت گاز ارزش ندارند؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این مطلب که صد سال است نفت را می‌فروشند اما مردم در درآمد، شغل و معیشت دچار رنج و سختی هستند،گفت: ابتدا باید مسئله تبعیض و پارتی بازی را حل کرد و بعد هم سفره دولت و ملت یکی شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی امروز در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان عسلویه در جمع مردم این شهرستان، در خصوص انگیزه خود برای حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری، گفت: هدف اصلی ما این است که اقتصاد و زندگی مردم مانند اقتدار، نفوذ و امنیت جمهوری اسلامی ایران رشد کند.


وی افزود: در دیدار با لنج داران متوجه شدم هر لنج داری که در طول سال باید شش یا هفت بار به دریا برود در طول سه ماه گذشته یک بار هم به دریا نرفته است و صاحبان این لنج ها با داشتن سرمایه بزرگ معیشتشان به خطر افتاده است؛ چه برسد به کسانی که شغلی ندارند.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با طرح این پرسش، گفت: چرا در جمهوری اسلامی ایران فقیر باید پیدا شود؟ برای بردن فقر از ایران برنامه، نگاه متعادل به شهرها و روستاها و یکی کردن سفره مردم و دولت نیاز است.


رضایی با بیان این مطلب که صد سال است نفت را می‌فروشند اما مردم در درآمد، شغل و معیشت دچار رنج و سختی هستند، ادامه داد: ابتدا باید مسئله تبعیض و پارتی بازی را حل کرد و بعد هم سفره دولت و ملت یکی شود.


نامزد انتخابات ریاست جمهوری به اشاره به اینکه وضع کارگران منطقه ویژه عسلویه نیز خوب نیست، افزود: با یک درصد بسیار کمی از درآمد عسلویه می توان همه مناطق استان بوشهر را آباد کرد.


 "فقر و ثروت را در ایران باید در شهرستان عسلویه دید که از طرفی مردم اینجا در محرومیت به سر می برند و از سوی دیگر این شهرستان دارای منابع سرشار خدادادی است".


رضایی گفت: طرح ایالت های اقتصادی، اقتصاد را مردمی می‌کند.


وی با بیان اینکه بیش از150هزار دریانورد و افزون بر سه هزار شناور داریم که بیش از15تا بیست میلیون تن کالا را می توانند جابه جا کنند،خاطرنشان کرد: اما امروز ژاپنی ها و اندونزیایی ها از دریای ما بهتر از خود ما استفاده می‌کنند.


نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در عسل ویه از صیدگاه های بیست سال پیش خبری نیست چون به علت آلودگی از بین رفته و محیط زیست خراب و ماهی گیری در دریا محدود شده است.


رضایی افزود: هر صیادی که می‌خواهد وسط دریا برود هر از گاهی کشتی های بزرگ ماهیگیری تور ماهیگیری او را پاره می کنند و صیادها نمی توانند به چاه های نفت به دلیل محدودیت ها نزدیک شوند بدون این که بخشی از دریا را جایگزین این مشکل کنند.


وی گفت: حالا که استحصال گاز و نفت موجب خرابی صیادی و دریا شده است باید فکری کرد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شعار انتخاباتی خود که سلام به زندگی است، افزود: این شعار یعنی اینکه جان و مال و زندگی مردم برای ما مهم است.


رضایی گفت: مردمی که در عسلویه هستند آیا به اندازه چند فوت گاز ارزش ندارند در حالی که کارشناسان روی جزء جزء این منطقه کار کارشناسی می کنند آیا نباید روی زندگی مردم این دیار که هر سال چند ماه حقوقشان کم می شود برنامه ریزی و مشکل معیشت آنان را حل کنند؟.


وی افزود: در دولتی که تشکیل می دهم اجازه نمی‌دهم به خاطر آبادانی و عمران کوچکترین مشکلی در زندگی مردم ایجاد شود.


نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از منابع گاز مشترک ایران و قطر نام برد و گفت: از منبع مشترک گاز ما قطر چه استفاده هایی که می‌کند.


رضایی افزود: کسی حق ندارد از منابع مشترک به صورت تکروی استفاده و به نفع خودش بهره برداری کند.


وی با بیان اینکه بعد از تشکیل دولت اجازه نمی‌دهم روی مخزن گاز ایران و قطر، انگلیس و دیگران تصمیم بگیرند، به گاز موجود در پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: گاز پارس جنوبی می تواند تمام ایران را بهره مند کند اما در حال حاضر بهره برداری صحیح از آن نمی شود.


نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در دولت آینده از جذب سرمایه گذاری خارجی گرفته تا سرمایه گذاری های داخلی استفاده خواهم کرد و نظام مشخصی را به وجود می آورم که هم محیط زیست، هم رفاه مردم، هم تولید ثروت، هم تولید انرژی و ثروت و هم محرومیت زدایی و هم استفاده منابع دریایی حاصل شود.


نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم عسلویه، گفت: با اطمینان به شما می‌گویم که آنقدر جوانان فداکار و توانمند در کشورمان وجود دارد که با علم و فناوری و استفاده از انرژی آنها می توان مشکلات عدیده را از سر راه ملت ایران برداشت.
 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
دستان عشاير
|
-
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
0
0
اي رهبر عشق ما حماسي هستيم،ما مرد حماسه سياسي هستيم،در جبهه جنگ اقتصادي اقا،همسنگر محسن رضايي هستيم.
دستان عشاير
|
-
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
0
0
اي رهبر عشق ما حماسي هستيم،ما مرد حماسه سياسي هستيم،در جبهه جنگ اقتصادي اقا،همسنگر محسن رضايي هستيم.
سينا مرادي
|
-
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
0
0
درود بر محسن رضايي
ما همه از تو حمايت مي کنيم
علي
|
-
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
0
0
خيلي مخلصيم