رییس مجمع وارد کنندگان کشور:
کد خبر: ۶۷۵|
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱
رییس مجمع وارد کنندگان کشور گفت :با توجه به مشکلات تورمی ، افزایش نرخ ارز و مشکلات پیش آمده بواسطه تشدید تحریم ها رییس جمهور آینده با ید توان و شجاعت بسیاری برای تحویل گرفتن چنین مسئولیتی برای حل مشکلات داشته باشد .
محسن رضایی اشراف خوبی به مسائل اقتصادی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، محمد حسین برخوردار در گفت و گو با"پایگاه خبری ایران من سلام" اظهارداشت: در مناظره هشت نفره کاندیداهای ریاست جمهوری هر یک از کاندیداها به زوایایی از مشکلات پرداختند و راهکارهای خودرا ارائه دادند اما در این مناظره هافرصتی برای بیان جزئیات وراهکارهایی اجرایی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه از یک رییس جمهور نمی توان انتظار داشت که تخصص لازم را در تمام حوزه ها از جمله سیاست خارجی ،کشاورزی ، صنعت داشته باشد گفت : یک رییس جمهورکه البته  باید توان و شجاعت مدیریتی داشته باشد باید بتواند گروه مشاوره و تیم خوبی را درکنار خود جمع کند تا بتواند از نظرات تخصصی آنها بهره مند شود .
برخوردار در مورد برنامه های ارائه شده از سوی محسن رضایی گفت :هر یک از کاندیداها بخشی از مشکلات و برنامه های خودرا بیان کردند امادر این میان صحبت های رضایی نشان داد که او  به دلیل حضورچندین ساله در مجمع  تشخیص مصلحت نظام به مشکلات اقتصادی در سطح کشور اشراف خوبی پیدا کردند و با توجه به کارهای اجرایی که در طول جنگ داشته اند امید می رود که درامور اداره کشور نیز درصورت انتخاب موفق عمل کنند.
به گفته وی ، محسن رضایی در دوره پیشین انتخابات رییس جمهوری نیزنسبت به سایر رقبا نقطه نظرات اقتصادی قوی تری ارائه داده بودند و در این دوره نیز به مو ضوعات خوبی که دغدغه کشور است اشاره کردند.
وی در مورد دیدگاه ایشان درمورد خصوصی سازی گفت : به اعتقاد رضایی سیاست های اصل 44 یک انقلاب اقتصادی است و از اینکه نتوانستیم در مردمی کردن اقتصاد موفق عمل کنیم انتقاد داشتند ودر برنامه های خود اعلام کرد درپی آن هست تا مشارکت مردم را در اقتصاد کشور افزایش دهد .
برخوردار با اشاره به اینکه رییس جمهور آینده باید صادقانه مشکلات موجود را با مردم در میان گذارد تصریح کرد: هزینه های دولت روز به روز در حال افزایش است و منابع درآمدی کشور به دلیل تحریم هادر حال محدود شدن است و این یعنی ناتوانی در پرداخت حقوق کارمندان و چاپ اسکناس از سوی دولت که در نهایت بازهم باعث رشد نقدینگی و تورم در کشور می شود ؛بنابراین همانند برخی از کشورهای غربی شاید  نیاز به اجرای برنامه های ریاضتی برای گذر ازاین دوره احساس شود ، بنابراین رییس جمهور آینده باید مسائل را با مردم صادقانه در میان گذارد .
وی در مورد برنامه های رضایی برای حمایت از بخش کشاورزی و تولید گفت :رضایی در برنامه هایی که مطرح کردند توجه خوبی به بخش کشاورزی داشتند و اگر حمایت ازاین بخش به خوبی صورت گیرد می تواند از واردات بسیاری از محصولات کشاورزی جلوگیری شود .
برخوردار گفت : براساس آمار اعلام شده از حدود 100 میلیارد متر مکعب آب حدود 90 درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می شود اما ماحصل مصرف این میزان آب چیست و چرا ما بایدتا این حد واردات داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه باید افزایش بهره وری در بخش آب جدی گرفته شود گفت : خوشبختانه رضایی توجه خوبی را درمورد افزایش بهره وری آب با استفاده از سیستم های مکانیزه ازجمله توسعه  آبیاری تحت فشار ، اجرای طرحهای آبخیز داری و آبخوان داری ، ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در تولید محصولات اساسی دربرنامه های خود داشته اند که امید می رود درصورت انتخاب شدن این برنامه هارا به طور جدی دنبال کنند.


 

ارسال نظر