رضایی در مستند رادیویی:
کد خبر: ۶۸۵|
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
کاندیدای ریاست جمهوری در مستند انتخاباتی خود تاکید کرد: اهل شعار دادن نیستم و چیزهایی را هم که مطرح می‌کنم در عمل به آن رسیده‌ام و مطمئنم فدرالیسم اقتصادی شدنی است.
مطمئنم فدرالیسم اقتصادی شدنی است/ چاه‌های نفت آمریکا ده سال دیگر تمام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از تسنیم، مستند رادیویی محسن رضایی به مدت 30 دقیقه، صبح امروز از رادیو ایران پخش شد.

براساس این گزارش در این مسند محسن رضایی بخشی از دیدگاه‌های مختلف خود را در حوزه‌های مختلف بیان کرد.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: عقب‌ماندگی‌ها در کشور ما در حوزه اقتصاد و معیشت مردم است و این جای تأسف است که جوانی که برای این کشور افتخار کسب کرده است، دچار مشکلات معیشتی شود و نتواند در شأن خود و کشور زندگی کند.

وی افزود: چه کسی گفته است که نمی‌توان بیکاری و گرانی را درمان کرد؟ همه اینها درمان دارد و باید آنها را برطرف کرد.

رضایی ادامه داد: همه این جوانها که در کنار من نشسته‌اند، ویژگی‌های مختلف و برتری‌های مختلفی دارند. من خودم را سرباز ملت ایران می‌دانم و در این شرایط تصمیم گرفته ام تا آخر در صحنه بمانم و با کمک شما نسل سومی‌ها مشکلات را حل کنم.

این کاندیدای ریاست جمهوری در ادامه این مستند در سخنانی در جمع مردم گفت: آرزوی بزرگ من و نگرانی من در صحنه سیاسی چیزی نیست جز این که با شما نسل سومی و نسل چهارمی ها صحنه سیاسی و اقتصادی را آماده کنیم و به این شکل خیالمان از کشور برای چهل سال آینده راحت است.

وی در بخش دیگری گفت: تیپ من تیپ عملیاتی است، خودم هم عشایری هستم. اهل شعار دادن نیستم و چیزهایی را هم که مطرح می‌کنم در عمل به آن رسیده‌ام. مطمئنم فدرالیسم اقتصادی شدنی است و سخنانی را که گفته ام عملی است. من این طرح ها را با کمک مردم حل می کنم .

رضایی در ادامه افزود: مشکل ما در کشور فراتر از مدیران است. مشکل ما مدیریت است، نه مدیران. سیستم‌ها و ساختارها و روش‌ها و سبک‌ها باید در کشور ما تغییر کند، با بگیر و ببند و تهمت زدن به این و آن نمی‌توان کشور را اداره کرد، فکر می کنم از مسیر تقوا خارج شدیم به طوری که با جابجا شدن و آمدن و رفتن فرد دیگری معجزه ایجاد نمی شود بلکه برای اداره کشور باید طرح واقعی داشته باشیم.

رضایی در بخشی از این مستند با اشاره به گذشته خود گفت: روزی داشتم چوپانی می‌کردم و گوسفندهای مردم را می چراندم که یکی آمد و گفت چرا کلاس نمی‌روی؟ به گوسفندان اشاره کردم و گفتم اینها را چکار کنم، پدر من با صاحب این گوسفندها قرارداد دارد و من باید آنها را بچرانم و نمی توانم به کلاس روم. او گفت خب کلاس شبانه برو و همین حرف کافی بود که تصمیم بگیرم و به طور جدی درس را پیگیری کنم.

وی در بخش دیگری از مستند از با اشاره به خاطره زندان رفتش در دوران انقلاب گفت: سلول ما در زندان به شکلی بود که قاچاقچی‌های اعدامی را به آنجا می‌آورند و از آنها بوی تریاک بلند می‌شد، اما عجیب تر برای من آن بود که همین فرد قاچاقچی 24 ساعت بعد با پاسبان‌های آن زندان به حدی آشنا شد که با یکدیگر مواد رد وبدل می‌کردند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه این مستند به عهده دار شدن سمت فرمانداری سپاه اشاره کرد و گفت: امام از من خواست پس از صدور فرمان تشکیل سپاه پاسداران از سوی ایشان فرمانده سپاه شوم که من قبول نکردم و گفتم من اگر می خواستم در همان سازمان مجاهدین می‌ماندم، اما احساس خطر می کنم از اینکه در کشور در این شرایط کودتا صورت بگیرد یا منافقین دست به اسلحه ببرند.

وی به دوران جنگ نیز اشاره کردو گفت: من و صیاد تا مدتها جنگ را با یکدیگر اداره می‌کردیم. یک روز صیاد به من گفت درست نیست که من و تو با همدیگر این امور را انجام می‌دهیم و برخی از مسائل را امضا می‌کنیم و به نوعی می خواست فرماندهی را به من بسپارد که من مقاومت می‌کردم و بعد از عملیات بیت‌المقدس هم اجازه مطرح کردن چنین مسئله‌ای را به او ندادم و احساس می‌کردم به این شکل بهتر می‌توانیم جنگ را اداره کنیم.

رضایی دربخش دیگری از مستند اضافه کرد: مساله ای که اواخر جنگ برای من پیش آمد، این بود که فکر می کردم همان مشکلی را که در جنگ داریم، یعنی بحث اقتصاد اداره جنگ، همین مشکل را در صلح هم خواهیم داشت و از همان زمان به این مسئله خیلی فکر کردم. اینکه چرا نمی توانیم اقتصاد جنگ را اداره کنیم.

وی در ادامه این مستند با اشاره به نیاز کشورهای جهان به نفت ایران گفت: فضا به شکلی است که تا ده سال دیگر آمریکا و بخصوص انگلیس چاه‌های نفت‌شان تمام می‌شود و با وجود تلاش‌های زیادی که برای جایگزین کردن انرژی دیگری به جای نفت کردند، اما در آن زمان تمام حواس آنها متوجه نفت ایران می‌شود و من تعجب نمی کنم که قیمت نفت ایران در ده سال آینده از 200 دلار بالاتر رود و درآمد ایران در این زمینه به 500 میلیارد دلار برسد. این شرایط هم برای ما تهدید است و هم فرصت و به همین دلیل احساس خطر می‌کنم. لذا باید از امروز با استفاده از همه برنامه‌ریز‌های مجرب‌مان دست به برنامه‌ریزی بزنیم.

رضایی در بخش دیگری از این مستند گفت: شهرهاو استان های ما در اقتصاد صاحب ندارند. هر چند که آنها در امنیت، تظاهرات و سیاست صاحب دارند، در بخش اقتصادی شهرها و استان‌های کشور بی‌صاحب هستند.

وی افزود: باید فرهنگ زندگی را در سیاست درست کرد و وقتی مسئولان ما نمی‌توانند در کنار دیگر قرار بگیرند و با همدیگر صحبت کنند نمی‌توانیم از مردم در کف خیابان انتظار داشته باشیم بعد از یک تصادف با یکدیگر درست برخورد کنند باید اخلاق، ادب، توازن و مشورت کردن را به سیاست برگردانیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بسیاری از مشکلات ما در مسیر پیشرفت در کنار مشکلات خارجی، مشکلات داخلی است که باید تلاش کنیم و در مسیر انقلاب حرکت کنیم .

وی ادامه داد: باید با یک فکر و ایده نو کشور را اداره کرد و در اداره کشور از همه ظرفیت های موجود استفاده کرد. دولتی را که من در آینده تشکیل می‌دهم، از همه افراد زبده دعوت به کار می‌کنم و به همین دلیل دولت آینده را دولت فراگیر می‌دانم.

رضایی در انتهای این مستند با بیان اینکه" من فرزند سرزمین ایران با تاریخ و تمدنی بسیار کهن هستم"، گفت: صندلی‌هایی که امروز در اختیار ما قرار می‌گیرد به بهای خون هزاران جوان پاک باخته به دست آمده است و ما امروز برای اداره کشور در مسائل اقتصادی به شخصیت هایی مثل مهدی باکری و روحیه‌های ایثارگر و فداکار و مبارزه احتیاج داریم.
 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
محمدداداش
|
-
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
0
7
شماواقعاسلطان اقتصادهستيد