بازتاب مستند تلویزیونی محسن رضایی در رسانه های مستقل
کد خبر: ۷۱۱|
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
عصر ایران یکی از پر بیننده ترین سایت های خبری ایران نوشت:مجسن رضایی کاری ماندگار کرد.او پس از سالها صدای واقعی مردم را به تلویزیون برد.برخی از کاربران صفحات اجتماعی نوشتند که صدا و سیما درد را از مستند رضایی حذف کرد.بسیاری از کاربران این ویدئو را «میخکوب کننده»، «تاثیر گذار» و نمایی «بی سانسور» از بطن جامعه ایران خوانده اند.
محسن رضایی پس از سالها «درد مردم» را به تلویزیون آورد

نیم ساعتی که شاید دیگر تکرار نشود»، این عنوان مطبی است که سایت خبری عصر ایران در مورد مستند تلویزیونی محسن رضایی، که شب گذشته از شبکه یک پخش شد،برای مخاطبانش نوشته است.

به گزارش «تابناک»، این مستندتلویزیونی ، فارغ از حواشی و اعمال نظرهای تنگ نظرانه برخی اط مسئولان درباره آن و سانسور قسمت هایی از آن، به عنوان مستندی اجتماعی که پس از سالها درد مردم را به رسانه ملی به تلویزیون آورد،مورد توجه مردم قرار گرفته است.

سایت خبری «عصر ایران» در مورد آن نوشت:

فیلم انتخاباتی محسن رضایی ، هر چند به عنوان مستند تبلیغاتی یک کاندیدا از شبکه یک سیما پخش شد ، ولی واقعیت این است که آنچه مردم ایران دیدند ، یک مستند اجتماعی واقع گرا بود که بیش از آن که رضایی را به تصویر بکشد ، بازگو کننده رنج های ملتی بود که هرگز فرصت نمی یابند بر روی آنتن رسانه ملی بروند:

روایت پدر بازنشسته ای که تمام شهر را گشته و دارو نیافته ، حکایت رزمنده دیروزی که برای وطنش می جنگید و امروز محتاج اولیات زندگی است ، ماجرای زنی از خانواده ای تحصیل کرده که بیکاری او و اعضای خانواده اش ، خسته اش کرده ، رنج دانشجویی که حرمتش زیر پا گذاشته می شود ، پیرزنی که در شهر نفت خیز آغاجری ، با کمک کمیته امداد در خانه ای بسیار محقر و تنگ و تاریک زندگی می کند ،داستان غم انگیز مردی که غرورش می شکند و برای آینده فرزندانش می گرید، حکایت نانوایی که دفترش پر است از حساب و کتاب افرادی که پول ندارند و حتی نان هم نسیه می خرند ، دردنامه مردی که می نالد از این که جوانان ما دیروز به گلوله صدام کشته می شدند و امروز با اعتیاد می میرند و ... .


این ها ، همان دردهایی است که مردم ایران ، از صبح تا شب و از شب تا صبح ، گرفتارشان هستند و هیچ گاه هم در رسانه ای که با پول آنها اداره می شود ، بازتاب قصه زندگی شان را نمی بینند.

مستند محسن رضایی ، از آن جهت ارجمند بود که ولو به بهانه تبلیغات انتخاباتی ، نیم ساعت ، رسانه ملی را واقعاً «ملی» کرد ، هر چند که بخش هایی از همین مستند نیز به تیغ سانسور گرفتار آمد.

ای کاش رسانه ملی ، همیشه این گونه بود و مردم می توانستند ، زندگی خود را در آن ببینند ولی ای بسا ، چنین نیم ساعتی تکرار نخواهد شد. او بعد از سال ها ، صدای واقعی مردم را به سیما برد ، کاری ماندگار کرد.

مستند تلویزیونی محسن رضایی همچنین در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب گسترده ای داشت.

نمایش بی پرده و چهره واقعی دردهای مردم در این ویدئو موجی از ابراز تاسف و همدردی را با رنجدیده‌های کشورمان به همراه داشت.

بسیاری از کاربران این ویدئو را «میخکوب کننده»، «تاثیر گذار» و نمایی «بی سانسور» از بطن جامعه ایران خوانده اند. آنها با اشاره به اینکه تنها در فصل انتخابات و از زبان کاندیداهاست که می توان هر از گاهی آنچه در زیر پوست زندگی ایرانی می گذرد را دید این ویدئو را نمایی واقعی از رنج‌های مردم ایران دانسته اند.

پرداختن به موضعاتی چون مشکل دارو در ایران، بیکار و فقز، تعطیلی کارخانه ها و آسیب‌های بخش تولید از نگاه این کاربران موضوعات قابل توجه این ویدئو بود. کاربران اینترنتی با اشاره به اینکه رضایی در میان کاندیداهای پیش رو تنها کسی است که با اشراف کامل در حوزه اقتصاد پا به این عرصه گذاشته او را در میان کاندیداها تنها گزینه ای دانسته‌اند که برنامه خود برای حل مشکلات فعلی کشور را در معرض قضاوت مردم قرار داده است.

 

برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
محمد
|
-
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۴
4
20
سردارم سلام
توکه ديروز براي دفاع از دين و و وطنمان با صلابت ايستادي امروز هم چشمان مستضعفين به همت تودوخته شده
درود مردم محروم سرخس را پذيرا باش
زهرا فدايي فرد
|
-
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۴
1
6
ممنون از مستند تاثير گذارتان من هم دفعه قبل به شما راي دادم هم اين دفعه کل خانواده بزرکمان تمام خواهران و برادران و خانواده هاشون رو متقاعد کردم شما بهترين گزينه ايد لطفا به بيرحند هم سفر کنيد انشالله شما برنده واقعي هستيد
يک خبرنگار
|
-
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۴
0
2


آقا محسن خيلي راي داره من خودم خبرنگارم خيلي از شهرا رو مي رم
اين فقط حربه ي سايرينه که مي گن آقا محسن راي شون کمه
اين طوري مي گن که ماها کلا وارد مقايسه از نظر برنامه با ساير کانديداها نشويم
يا ابالفضل