کد خبر: ۷۲۴|
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۰
فرج علیپور، نوازنده، آهنگساز و خواننده لرستان گفت: امیدوارم زمانی که محسن رضایی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم انتخاب شد قول هایی که در حوزه فرهنگ و هنر داده را فراموش نکند.
درخواست هنرمند مشهور لرستانی از رضایی

فرج علیپور، نوازنده، آهنگساز و خواننده در سال 1338 در خرم آباد به دنیا آمد. او در گفتگو با پایگاه خبری ایران من سلام درباره برنامه های محسن رضایی در عرصه فرهنگ و هنر گفت: من به همه صحبت های ایشان گوش نداده ام اما ایشان را از نزدیک می شناسم. امیدوارم زمانی که ایشان به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم انتخاب شدند، قول هایی که در حوزه فرهنگ و هنر داده را فراموش نکند.

وی ادامه داد: ما چشمان به دستان رئیس جمهور آینده است تا به اهالی فرهنگ و هنر کمک کنند و از آثار آنها حمایت لازم صورت بگیرد.

این خواننده اشاره کرد: همه کسانی که اهل موسیقی هستند، انتظار دارند از کارهایشان حمایت شود تا نسبت به کار دلگرم شوند و بتوانند آثار جدیدی را خلق کنند. من سالهاست که کار نمی کنم، چرا که حمایت نمی شوم.

علیپور با اشاره به اینکه در گذشته شرکت هایی که آثار موسیقی را خریداری می کردند، ولی الان این کار را انجام نمی دهند، توضیح داد: ولی در حال حاضر شرکت ها به دلیل نبود قانون مشخص برای کپی رایت حاضر به سرمایه گذاری نیستند، چرا که می گویند به محض اینکه سی دی اثری راهی بازار می شود به سرعت کپی می شود.

این نوازنده کمانچه در پاسخ به این سوال که دیدگاه های محسن رضایی مبنی بر مردمی کردن حوزه فرهنگ و هنر و در حوزه های سینما، تئاتر، موسیقی و ... را چگونه ارزیابی می کنید؟ توضیح داد: اگر این کارهای گفته شده به مرحله عملی برسد، مسلماً شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود اما به این شرط که در مرحله حرف باقی نماند.

وی گفت: البته می دانم وقتی کسی رئیس جمهور شود، مشغله زیادی برای حل کردن مشکلات اقتصادی دارد اما هنرمندان انتظار دارند بعد از حل شدن مشکلات اقتصادی مسائل فرهنگ و هنر هم حل شود. تا زمانی که شکم مردم سیر نیست، طبیعی است که حالی برای گوش دادن موسیقی ندارند. باید اول شکم مردم سیر شود و بعد با خیال راحت گوشه ای لم بدهند و موسیقی گوش بدهند.

ارسال نظر