کد خبر: ۸۲۳|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
محسن رضایی، تصریح کرد که افراد متعهد و فارغ از هرگونه گرایش سیاسی، کابینه من را تشکیل خواهند داد.
دکتر رضایی: اولین دولت اخلاقی را تشکیل خواهم داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفت‌وگوی ضبط شده شبکه خبر در پاسخ به این سوال که ارزیابی‌تان از اختیارات موجود در قانون اساسی برای رییس جمهور چیست، اظهار کرد: معتقدم در قانون اساسی اختیارات زیادی برای رییس جمهور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این زمینه در قانون اساسی ابهاماتی وجود دارد که معتقدم می‌توانیم با سیاست‌های کلی رهبری و با طرح‌هایی که من در این زمینه دارم این ابهامات را برطرف کنیم.

وی با بیان این که من قصد دارم قانون شوراها را اصلاح کنم، اظهار کرد: من به گونه‌ای این قانون را اصلاح می‌کنم که مدیریت یکپارچه و عملیاتی در اختیار این شوراها قرار بگیرد،چراکه شوراها بخش عظیمی از کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با تاکید بر جایگاه رفیع شوراها اظهار کرد: من لایحه جدیدی در این زمینه به مجلس ارائه می‌دهم تا همه امکانات موجود در شهرها در اختیار شوراهای آن شهر قرار بگیرد.

وی با اشاره به اصل‌های 15 و 16 قانون اساسی اظهار کرد: معتقدم هر فرد از هر نژادی که باشد یک ظرفیت از کشور را تشکیل می‌دهد و این ظرفیت، ظرفیتی است که می‌تواند انسجام کشور را افزایش دهد. من در این زمینه مطابق قانون زبان اقوام را تقویت خواهم کرد. معتقدم می‌توانیم طبق قانون زبان‌های محلی را در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس کنیم.

وی افزود: من نگاهم را به استان‌ها تغییر می‌دهم و می‌گویم همه ایران تهران نیست ،بلکه همه استان‌ها برای خود فرهنگ خاص خود را دارد.

رضایی در پاسخ به این پرسش که مشخصه کابینه احتمالی شما چیست، گفت: کارآمدی و تعهد از مشخصه‌های اصلی کابینه من خواهد بود. توجه نکردن ما به این وصیت امام که فرموده‌اند نظام را به دست نامحرمان و نااهلان ندهید، آسیب‌های زیادی به کشور وارد کرده است.

وی افزود: افرادی متعهد و کارآمد که از هرگونه گرایش سیاسی فارغ هستند، کابینه من را تشکیل خواهند داد.

این کاندیدای ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا منتقدین هم در کابینه شما جایگاهی دارند، افزود: من معتقدم چنانچه منتقد نباشد، یک مرداب سیاسی ایجاد می‌شود. من نیز همواره از مرداب‌های سیاسی فرار کرده‌ام. من معتقدم منتقدین همواره کمک می‌کنند به همین جهت من همواره به نقدهای آنها گوش داده‌ام و این گوش دادن به نقدهای آنان است که من را در این مدت نجات داده است.

رضایی در پاسخ به این پرسش که آیا در دولت شما فرهنگ عذرخواهی جایگاهی دارد، گفت: من معتقد به دولت اخلاقم و در این زمینه اولین دولت اخلاقی را تشکیل خواهم داد. من معتقدم دولت باید با تواضع و فروتنی با مردم برخورد کند و جلوی مردم خم شود. چراکه دوره جاده‌های یک طرفه و اینکه برویم جایی و برایمان دست تکان دهد دیگر به سر رسیده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه خاصی برای کابینه‌تان وجود، گفت: من بر هر وزارتخانه سه نفر تعیین کرده‌ام که برخی از این افراد از این قضیه مطلع هستند و برخی دیگر نیز به دلایلی از انتخاب‌شان توسط من بی‌خبرند. برخی از این افراد را نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تشکیل می‌دهند.

رضایی با بیان اینکه بدون دلیل من افراد را کنار نمی‌گذارم، اظهار کرد: قاعدتا هر دولتی که روی کار می‌آید تغییراتی انجام می‌دهد ولی در دولت من این تغییرات به صورت اتوبوسی نخواهد بود. چراکه من بدون دلیل افراد را از سمت‌هایشان کنار نمی‌گذارم.

وی در پاسخ به این پرسش که در سیاست‌های خارجی‌تان به کشورهای منطقه‌ای توجهی دارید یا کشورهای اروپایی یا آمریکای لاتین اظهار کرد: در دولت خودم تلاش می‌کنم که به این سردرگمی‌ها پایان دهم. من در این زمینه اهرمی تشکیل می‌دهم که با این اهرم بتوانم در روابط بین‌الملل حضور پیدا کنیم.

وی افزود: من معتقدم امکانات بسیار وسیعی در منطقه وجود دارد که می‌توانیم به طور کامل از این امکانات استفاده کنیم.

رضایی با بیان اینکه با کشورهای ترکیه، عربستان و مصر ارتباط خوبی برقرار خواهیم کرد، اظهار کرد: من در روابط منطقه‌ای نقطه جدیدی را تعریف خواهم کرد.

رضایی در پاسخ به اینکه آیا پرونده هسته‌یی کشور در دولت شما به سرانجام می‌رسد، گفت: در دولت من بخش زیادی از این پرونده حل خواهد شد. من ابتدا از اعمال تحریم‌های جدید جلوگیری می‌کنم سپس اقدام به کاهش تحریم‌های فعلی می‌کنم.

وی افزود: ما در زمینه پرونده هسته‌یی هیچ‌گاه نمی‌گذاریم که به بحث به تعلیق کشیده شود. ما با استراتژی برد برد یک بازی را آغاز خواهیم کرد و تا طرف مقابلمان ناامید نشود، به مذاکرات خود ادامه نخواهیم داد.

رضایی با بیان اینکه قطعا در دولت خود از ظرفیت نخبگان استفاده می‌کند، گفت: من در ابتدای کارم مجمع عالی اقتصاد ایران را تشکیل می‌دهم که اعضای این مجمع را اقتصاددانان داخلی و خارجی تشکیل می‌دهند. این مجمع به عنوان کانون مشاوره‌ای قوی‌ای برای دولت عمل خواهد کرد.

وی جلوگیری از چاپ اسکناس را اولین اقدام دولت خود برای جلوگیری از افزایش تورم دانست و گفت: من هیچ‌گاه اسکناس بدون پشتوانه چاپ نخواهم کرد و این اجازه را نیز به کسی نخواهم داد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه گرانی‌های موجود در کشور همچون اژدهایی پنج سر است، گفت: یکی از دلایلی که موجب ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور شده است، توجه نکردن به تمام سرهای این اژدهاست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: اینکه بگوییم مشکلات اقتصادی را می‌توان در کوتاه مدت برطرف کرد، امری منطقی نیست. من معتقدم در چهار سال آینده می‌توانیم کل مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنیم. من قول می‌دهم در کوتاه‌ترین مدت گرانی‌ها و سپس بیکاری‌های موجود درجامعه را برطرف کنم؛ چراکه اگر توانایی این کار را نداشتم، کاندیدای انتخابات نمی‌شدم.

رضایی با بیان اینکه بخش مهمی از برنامه‌های من متعلق به شهرستان‌ها و و روستاهاست، گفت: من به واسطه سفرهای فراوانی که به همه شهرستان‌ها انجام داده‌ام و همچنین مطالعات فراوانی که در زمینه ظرفیت‌های این شهرستان‌ها داشته‌ام به شدت معتقدم که باید به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان‌ها و روستاها توجه ویژه‌ای کرد.

رضایی با بیان اینکه در دولت خود یارانه 50 هزار تومانی که ماهانه به مردم داده می‌شود را پرداخت خواهم کرد، اظهار کرد: من در مرحله دوم اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها مبلغ 65 هزار تومان به یارانه‌ها اضافه می‌کنم و معتقدم این مبلغ اضافی تولید واشتغال را موجب می‌شود.

این کاندیدای ریاست جمهوری ایجاد پنج میلیون کسب و کار خانگی، تاسیس بانک مردم، پرداخت یارانه سبز و همچنین پرداخت کمک هزینه جهیزیه به جوانان را از برنامه‌های خود برای اشتغال در نظر گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم خصوصی سازی در کشور اظهار کرد: من معتقدم باید پای دولت را از اقتصاد کشور بیرون بکشیم. من معتقدم حتی نیروهای مسلح که زمانی کمک‌های فراوانی به این اقتصاد کرده‌اند نیز باید از این اقتصاد خارج شود و همه کارها برعهده مردم قرار بگیرد.

رضایی با بیان اینکه من در برنامه‌های اقتصادی خود صادرات غیرنفتی را جدی می‌گیرم، اظهار کرد: من معتقدم باید از طریق صادرات غیرنفتی کوهی از پول‌های خارجی را ایجاد کنیم که ریال در بالای این قله قرار بگیرد و دارای اعتبار شود.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه من سهام عدالت را آزاد می‌کنم و استفاده از سود آن و همچنین فروش آن را در اختیار خود مردم قرار می‌دهم، اظهار کرد: امروز بخشی از جامعه از سهام عدالت محروم هستند که من در دولت خود به آنها این سهام را خواهم داد. من با آزاد کردن سهام عدالت، بدهی‌هایی را که مردم به دولت دارند، را یا می‌بخشم و یا خود آنها را جبران می‌کنم.

رضایی در پاسخ به این پرسش که برای رفع محرومیت‌های موجود در حوزه فرهنگ چه راهکاری را ارائه می‌دهید، گفت: اولین کار من در این حوزه این است که پای سیاست را از فرهنگ و هنر بیرون بکشم. من معتقدم امروز فرهنگ ما دچار سیاست‌زدگی شده است.

وی با بیان اینکه به نظارت دولت بر هنر اعتقادی ندارم، خاطرنشان کرد: دومین اقدام من در این زمینه تشکیل شورای عالی راهبردی هنر است.

رضایی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های موجود گردشگری در کشور اظهار کرد: من در دولت خود با ایجاد آرامش در تولید شرایطی را به وجود می‌آورم که سرمایه‌های خارجی به سمت ایران هجوم بیاورند.
 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن . مجري
|
-
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱
0
0
او سخندان است و مرد اقتصاد
ناجي كشور در اين وضع كساد
يادگار روزهاي سخت جنگ
دستهايش كرده عادت با تفنگ
موسم آن گشته تا ثابت كنيم
عامل تبعيض را ساكت كنيم
جايگاه ايراني ها گشته تنگ
غيرتت را شعله ور كن بي درنگ
يا ابوالفضل گوي با كوشش و سعي
نام محسن ثبت كن بر برگ رأي
محمود رضي آبادي
|
-
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱
0
0
با سلام و درود به شما
بزرگوار اگر کمي دقت نماييد قطعا موضوع اخلاق را شما بعنوان اولين فرد مطرح نموده ايد و يقينا بدانيد که برنده هستيد چرا که حرف خدا و قرآن را به عمل مي رسانيد پس بعنوان يک برادر کوچکتر خواهش مي کنم روح يک جامعه را که اخلاقيات تشکيل مي دهند با جديت ادامه دهيد
بدانيد که خدا با ماست