کد خبر: ۸۲۴|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷
همه 405 شهر ایران، شهر من، شهر شما و همه شهرهای ایران در این طرح کلانی که می‌بینید، حضور دارند و خود شهروندان نیز می‌توانند در توسعه شهرشان مشارکت کنند. برنامه محسن رضایی برای شهرتان را ببینید و به توسعه آن کمک کنید.
دکتر رضایی چه برنامه‌ای برای شهر شما دارد؟
سامانه اینترنتی «ویکی رضایی» حاصل چندین ماه تلاش بی‌وقفه جمعی از نخبگان کشور است که حاوی برنامه‌های آینده دولت به تفکیک هر شهرستان است. این برنامه‌ها به عنوان طرح جامع توسعه در ده محور «اقتصادی، صنعت و معدن، کشاورزی و دامداری، خدمات شهری، زیربنایی و عمرانی، آموزش، بهداشت و درمان، ورزش و سرگرمی، فرهنگ و هنر، امنیت، رفاه و آرامش» و با مدنظر قرار دادن ظرفیت‌های بالقوه هر شهرستان، نیازها، منابع، فرصت‌ها، توانایی‌ها و موقعیت استراتژیک آن شهرستان تنظیم شده ‌است.

 

راه‌اندازی سایت ویکی رضایی با محوریت برنامه‌های اصلی دکتر محسن رضایی که با تلاش جمعی از نخبگان و صاحبنظران برنامه‌ریزی و طراحی شده، نخستین بار در تاریخ انتخابات کشور، این امکان را به مردم تمام 405 شهرستان کشور می‌دهد که برنامه‌های تخصصی تدوین شده برای شهرستان‌های خود را که بر مبنای نیاز‌سنجی تخصصی صورت گرفته، برحسب تصویری دقیق از وضع موجود و وضع مطلوب شهرستان‌ها در اختیار داشته باشند.

آسیب‌شناسی مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و رفاهی شهرستان‌های مختلف کشور از دیگر ویژگی‌های اختصاصی سایت ویکی رضایی است که در قالب برنامه‌ها و راهکارهای مورد نظر دکتر محسن رضایی ارایه شده است. این مجموعه با مشارکت پانزده هزار نفر ساعت آماده شده که در تدوین آن، علاوه بر نیازسنجی دقیق و توجه به مزیت‌های نسبی هر شهرستان در راستای پیشرفت و آبادانی آن، به اسناد بالادستی نظام مانند سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه‌های راهبردی توسعه کشور و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به‌ ویژه قانون بودجه کشور و برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های کلی اصل 44 مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام و منویات مقام معظم رهبری پیرامون پیشرفت و عدالت و سبک زندگی اسلامی توجه و در راستای آنان تدوین شده است.

بنابراین، هیچ ‌گونه تعارضی بین این برنامه‌ها و اسناد بالادستی نظام وجود ندارد؛ افزون بر این، با هدف مردمی کردن اقتصاد که از شعارهای اصلی دکتر رضایی است، این برنامه با خواست و نوع نگاه مردم هر شهرستان همخوانی کامل دارد و برنامه‌ای است مردمی که با مشارکت مردم نیز تحقق خواهد یافت. لذا از همه نخبگان، دانشگاهیان و عموم ملت بزرگوار ایران که نسبت به فردای خود، شهرستان و منطقه خویش، دغدغه و نگرانی دارند، دعوت می‌شود با حضور و مشارکت فعال نسبت به غنی‌سازی و به‌روز‌رسانی این دانشنامه آزاد، دکتر رضایی را در اداره بهتر کشور و دولت بعدی یاری رسانند.

به سامانه ویکی رضایی خوش آمدید. مجموعه پیش روی، حاصل چندین ماه تلاش بی‌وقفه جمعی از برنامه‌ریزان و مشاوران جناب آقای دکتر محسن رضایی (نامزد یازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی ایران) و حاوی برنامه‌های آینده دولت پیشنهادی ایشان برای هر شهرستان است. این برنامه‌ها به عنوان طرح جامع توسعه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … و با مدنظر قرار دادن ظرفیت‌های بالقوه هر شهرستان، نیازها، منابع، فرصت‌ها، توانایی‌ها و موقعیت استراتژیک آن شهرستان تنظیم شده ‌است.

افرادی که مایل به داشتن شناخت کافی نسبت به این برنامه‌ها هستند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه اطلاعات کامل و کافی به صورت مجتمع در مورد شهر مورد نظر داشته باشند.

کاربران سامانه به سه گروه اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

کاربرانی عمومی، کاربران عضو، مدیر ارشد

١ـ کاربران عمومی دسترسی‌های کاربر عمومی محدود است. این نوع کاربر شامل افرادی است که برای اولین بار وارد سامانه شده اند یا افرادی که فرم عضویت را پر نکرده‌اند، است. امکانات این گروه کاربران شامل: مشاهده برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هر شهر به تفکیک موضوع، مشاهده آخرین رویدادها (اخبار)‌، مشاهده بحث‌ها، مشاهده ویرایش‌های موجود ‌روی مطالب توسط کاربران عضو، امکان عضویت.

٢ـ کاربر عضو کاربرانی که فرم عضویت را پر کرده‌اند و پیامک فعال‌سازی را دریافت کرده اند در این گروه قرار می‌گیرند. امکانات این گروه کاربران: مشاهده برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هر شهر به تفکیک موضوع، مشاهده آخرین رویدادها (اخبار)‌، مشاهده بحث‌ها و ثبت نظر جدید، مشاهده ویرایش‌های انجام شده بر روی مطالب توسط کاربران عضو و ثبت ویرایش جدید ‌روی موضوع، مشاهده لیست ویرایش‌های انجام شده توسط خود کاربر، امکان تغییر رمز عبور.

‌٣ ـ مدیر ارشد مدیر ارشد سامانه به تمام امکانات سامانه دسترسی دارد که شامل: مشاهده و ثبت رویداد‌های اخیر (اخبار)، ثبت موضوع جدید برای برنامه‌های کاری، مشاهده ویرایش‌های انجام شده توسط کاربران و تأیید یا عدم تأیید صحت این ویرایش‌ها (ویرایش انجام شده توسط کاربر تنها در صورت تأیید شدن مطلب توسط مدیر ارشد قابل نمایش در سامانه است)‌، مشاهده نظرات اعمال شده توسط کاربران (تنها نظراتی در قسمت بحث نمایش داده می‌شود که صحت آن توسط مدیر ارشد تأیید شده باشد) شرح سامانه انتخاب شهر: کاربران به منظور مشاهده‌های برنامه کاری در مورد هر شهر ابتدا باید شهر مورد نظر را انتخاب نمایند.

برای انجام این کار سه روش زیر موجود است:‌

١ـ کلیک ‌روی استان مربوط به شهر از پنل پایین نقشه و انتخاب نام شهر مورد نظر،
٢ ـ کلیک ‌روی علامت بر روی شهر در نقشه،
٣ ـ جستجوی نام شهر از طریق tab بالای صفحه ویرایش پس از انتخاب شهر تمام برنامه‌های در نظر گرفته شده برای شهر مورد نظر به تفکیک موضوع نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی عنوان هر موضوع امکان باز یا بسته کردن tab مربوط، موضوع مورد نظر به کاربر داده می‌شود.

در صورتی که مطلب نیاز به ویرایش داشته باشد، با کلیک بر روی لینک ویرایش جلوی عنوان هر موضوع وارد صفحه ویرایش شده و می‌توان متن را تصحیح کرد. این پنل کلیه امکاناتی را که مورد نیاز برای ویرایش متن است، در اختیار کاربر ارشد به زبان فارسی قرار می‌دهد. در صورت نیاز به ورود اطلاعات از فایل word ابتدا متن مورد نیاز از فایل word را انتخاب و کپی کنید و سپس ‌روی آیکن مشخص شده در تصویر بالا کلیک ‌و متن مورد نظر را در این قسمت وارد نمایید و بر روی دکمه پذیرش کلیک کنید و در پایان، دکمه ذخیره سازی را انتخاب کرده تا اطلاعات ورودی ذخیره شود.

تغییر تصویر نقشه: در صورت نیاز به تغییر تصویر نقشه بر روی نقشه کلیک کنید تا وارد صفحه انتخاب تصویر شوید و بر روی دکمه choose file کلیک کرده و فایل تصویری مورد نظر را انتخاب نمایید و در صورت تأیید بر ‌دکمه درج فایل کلیک نمایید. محتویات به منظور دسترسی سریع‌تر به موضوعات برنامه‌های کاری می‌توان در پنل محتویات بر روی موضوع مورد نظر کلیک نمایید تا بخش مورد نظر نمایش داده شود. مقاله جدید برای درج موضوع یا مقاله جدید بر روی لینک مقاله جدید در بالای صفحه کلیک نمایید تا وارد پنل درج مقاله شوید. در این پنل ابتدا سرتیتر مورد نظر را انتخاب سپس موضوع موردنظر را وارد و پس از آن متن مقاله را در قسمت مشخص شده وارد کنید.

‌در پایان برای مشاهده این مطلب توسط کاربران بر روی دکمه ذخیره سازی کلیک نمایید تا مطلب ذخیره گردد. تاریخچه به منظور مشاهده تاریخچه اصلاحات انجام شده توسط کاربران بر روی لینک تاریخچه مقابل عنوان هر موضوع کلیک نمایید. در پنل تاریخچه لیست اصلاحات انجام شده توسط تمامی کاربران نمایش داده شده و با کلیک بر روی عنوان مطلب می‌توان اصلاح انجام شده را مشاهده نمایید. در صورت کلیک بر روی نام کاربر اصلاح‌کننده می‌توان لیست کلیه اصلاحاتی را که این کاربر انجام داده است، مشاهده نمایید. به منظور مشاهده بحث‌ها و نظریات داده شده توسط کاربران بر روی tab بحث کلیک کرده و می‌توان لیست تمامی موضعات موجود را مشاهده کرد و سپس موضوع مورد نظر را انتخاب کرده و می‌توان نظرات ثبت شده را دید. و در صورت نیاز نظر جدید ثبت نمود. مدیریت رویدادها به منظور ثبت رویداد جدید در سامانه از منوی سمت راست بر روی مدیریت رویدادها کلیک کرده و لیست تمامی رویدادهای ثبت شده را مشاهده نمایید. برای ثبت رویداد جدید بر روی دکمه جدید کلیک کرده کرده و متن رویداد را وارد نمایید و در انتها بر روی ثبت کلیک نمایید. در صورت نیاز به ویرایش ابتدا رویداد مورد نظر را انتخاب و سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک نمایید تا پنل ویرایش نمایش داده شود. پس از اعمال اصلاحات بر روی دکمه ذخیره سازی کلیک نمایید. ثبت موضوع به منظور ثبت موضوع جدید بر روی منوی مدیریت موضوعات کلیک کرده تا لیست موضوعات نمایش داده شود.

در صورت نیاز به ثبت جدید بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید و در صورت نیاز به اصلاح بر ‌عنوان موضوع مورد نظر کلیک کرده و اصلاح را اعمال کنید و در انتها ‌دکمه اینتر را فشار دهید. کارتابل مقالات اصلاحی به منظور مشاهده و تأیید اصلاحات اعمال شده بر روی هر مطلب توسط هر کاربر وارد منوی کارتابل مقالات اصلاح شده شوید و لیستی از اصلاحات با نام کاربر اصلاح‌کننده و تاریخ ثبت و آدرس IP و متن اصلاح شده در این پنل نمایش داده می‌شود.

در صورت تأیید می‌توان وضعیت اصلاح انجام شده را به مخفی شده به تأیید شده تغییر دهید. در این صورت متن اصلاح شده در قسمت تاریخچه مربوطه نمایش داده می‌شود. کارتابل نظرات به منظور مشاهده و تأیید نظرات داده شده به هر موضوع بر روی کارتابل نظرات کلیک کرده و لیست نظرات تأیید نشده نمایش داده می‌شود. در صورت تأیید هر نظر وضعیت نظر را از مخفی شده به تأیید شده تغییر دهید. مدیریت کاربران به منظور ثبت کاربر جدید بر روی منوی مدیریت کاربران کلیک کرده تا لیست کاربران نمایش داده شود. برای ثبت کاربر جدید بر روی دکمه ثبت پایین پنل کلیک کرده و اطلاعات مورد نظر را وارد نمایید. در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ‌روی متن مورد نظر کلیک کرده و تغییر را اعمال نمایید. در نهایت دکمه اینتر را فشار دهید تا تغییرات اعمال شود.
 


با این لینک می توانید برنامه رضایی برای شهرتان را ببینید.
 
ارسال نظر