دکتر رضایی در نشست خبری:
کد خبر: ۸۵۵|
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
محسن رضایی با تاکید بر اینکه تا آخر در صحنه انتخابات خواهد ماند، گفت: حضورم از اول جدی بوده و الان هم جدی است و با کسی ائتلاف نکردم.
سه امتحان انقلاب، امنیت و جنگ را پس دادم/ اقتصاد؛ چهارمین امتحان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، نشست خبری محسن رضایی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس آغاز شد.

رضایی در این نشست، با تشکر از خبرگزاری فارس بابت برگزاری این برنامه و تبریک میلاد امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) روز پاسدار و روز جانباز اظهار داشت: جانبازان ما هنوز با جنگ سر و کار دارند و هر چند وقت یک بار به خاطر آثار جنگ شهید می‌شوند.

* ناملایمات را نادیده گرفتیم تا وقت مردم گرفته نشود

رضایی با اشاره به برخورد برخی گروه‌ها نسبت به حضورش در انتخابات گفت: هر چند بسیار سخت گذشت و حرف‌های زیادی زدند اما زمانی که من از سپاه بیرون آمدم یک ماشین هم با خودم نیاوردم و در مسیر قانون عمل کردم.  اما متاسفانه برخورد بدی صورت گرفت.

وی افزود: در دوران اصلاحات وقتی یکی از دوستان ما به صحنه آمد گفتند چکمه‌پوش‌ها آمدند و یا در دوره عدالت به شکل دیگری به میراث دفاع مقدس حملاتی صورت گرفت.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما همه اینها را نادیده گرفتیم زیرا نمی‌خواستیم وقت ملت گرفته شود، تصریح کرد: امروز هر نوع کشمکشی وقت ملت را می‌گیرد. زمان مهمترین سرمایه ماست که با توجه به تحریم‌ها و عقب‌ماندگی‌ها نباید حتی یک ثانیه را از دست بدهیم.

* قصد ائتلاف با کسی ندارم/تا آخر در انتخابات می‌مانم

رضایی با تاکید بر اینکه تا آخر در صحنه انتخابات خواهد ماند، گفت: حضورم از اول جدی بوده و الان هم جدی است و با کسی ائتلاف نکردم. البته نه اینکه آقایان را قبول نداشتم بلکه از ائتلاف 1+77میلیون صحبت کردم.

وی افزود: نفع ملت ایران در حضور من و امثال من در صحنه برای کمک به پیشرفت کشور است. ما مردان اهل خطر و حضور در شرایط سخت هستیم.

رضایی با بیان اینکه باید فراتر از جناح‌ها حرکت کنیم، تاکید کرد: چه اشکالی دارد یک دولت اصولگرا، چند اصلاح طلب را هم در خود داشته باشد و یا بالعکس. معیار تشکیل دولت بنده کارآمدی افراد و اعتقاد به رهبر انقلاب است. از نظر من اگر چند نفر نیروی ارزشی اصلاح طلب نیز در کابینه باشند، هیچ اشکالی ندارد.

* استفاده از ظرفیت‌های حدادعادل و عارف

وی با اشاره به کناره‌گیری دو نفر از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: آقای حدادعادل فردی فرهنگی و اخلاقی است و هواداران و برنامه‌هایی دارد و حالا نباید بگوییم چون کنار کشیده است از آن استفاده نکنیم. ایشان یک پتانسیل است و می‌توانیم از او استفاده کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین به کناره‌گیری نامزد دیگر انتخابات اشاره و تصریح کرد: آقای عارف نیز فردی نجیب و باسواد و یک اصلاح طلب ارزشی است. چرا از وجودش استفاده نشود؟ حتما از ایده‌ها و برنامه‌های خوب آقای عارف نیز استفاده خواهیم کرد. ما می‌خواهیم مدل جدید اداره کشور را پایه‌ریزی کنیم تا به درگیری‌ها پایان دهیم.

* سه امتحان در محضر ملت و رهبری پس داده‌ام

رضایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تا کنون سه امتحان را در محضر ملت و رهبری داده‌ایم، گفت: امتحان اول دوران انقلاب و از سال 50 تا 59 بود که در آن زمان دستگیر و 6 ماه در زندان ساواک بودم.

وی افزود: در آن زمان هم نهضت آزادی هم مجاهدین خلق و هم انجمن حجتیه فعالیت می‌کرد ولی ما مسیر امام(ره) را در پیش گرفتیم تا به پیروزی رسیدیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: یکی از ماموریت‌هایی که در آن زمان امام (ره) در اختیار ما گذاشت، مراقبت و حراست از تحصن کارکنان شرکت نفت در خوزستان بود که ما به دستور امام(ره) به آنجا رفتیم و امیدوارم روزی اسناد این موضوع توسط آیت‌الله جزایری منتشر شود.

رضایی با بیان اینکه در آن زمان گارد شرکت نفت متحصنین را اذیت می‌کرد،‌ گفت: ‌زمانی که آقایان هاشمی و بازرگان به آنجا آمده بودند تا به متحصنین پول بدهند، ما هم در آن اتاق بودیم تا با دوستانمان فشار گارد را بر متحصنین کم کنیم که همین کار را هم انجام دادیم وامام (ره) به آمریکا نشان داد که شاه توانایی اداره کشور را ندارد و این موفقیت، پشت شاه را شکست.

وی با بیان اینکه دومین امتحان ما امنیت بود، اظهار داشت: زمانی در کشور کودتا و شورش‌های داخلی صورت گرفت و منافقین دست به اسلحه بردند و با 70 هزار کادر و سمپات، روزی 40-50 نفر از ما و آنها کشته می‌شد. در آن زمان سراسر کشور در شعله‌های ترور می‌سوخت و درگیری‌های شدیدی صورت می‌گرفت که ما و دوستانمان ظرف 3-4 سال امنیت را برقرار کردیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه سومین امتحان ما جنگ بود، خاطرنشان کرد: با حکم امام(ره) با سربلندی از جنگ بیرون آمدیم و اکنون در راه چهارمین امتحان هستیم که امتحان اقتصاد است. فقط با رای مردم است که دستاوردهای خوبی در این حوزه خواهیم داشت.

* برای جهاد آمده‌ام

رضایی تاکید کرد که به دنبال به دست آوردن صندلی نبوده و برای جهاد آمده است و از دلسوزان و نخبگان کشور درخواست کمک کرد.

وی با نشان دادن دست‌خطی از شهید حسن باقری در روز 13 بهمن 1360 گفت: شهید باقری حدود 30 سال پیش در دست‌نوشته‌های خود آورده است که «صحبت‌های برادر محسن درباره تهدیدات آمریکا در جمع فرماندهان بود. آمریکا در ایران هر کاری که می‌توانست انجام داد تا ما را یا به سازش بکشاند یا ساقط کند. پس از اینکه کاری از پیش نبرد دو اقدام علیه ایران انجام می‌دهد یکی منزوی کردن ایران در خارج در زمینه سیاست خارجی و دیگری محاصره شدید اقتصادی است. تلاش دیگر در این زمینه است که اعراب را با ایران دشمن کند».

* در محاصره شدید اقتصادی هستیم

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در حال حاضر همان طور که 30 سال پیش تاکید کرد بودم در محاصره شدید اقتصادی هستیم و آمریکایی‌ها اعراب را به جای درگیر کردن با اسرائیل با ایران درگیر کردند.

* 20 سال اقتصاد ایران را مطالعه کردم

رضایی با بیان اینکه یک غبار شلمچه و خرمشهر را به 10 تا ریاست جمهوری نمی‌دهم، اظهار داشت: من 20 سال است که اقتصاد ایران رامی‌خوانم. برخی آقایان دو سه سال است که متوجه اقتصاد شده‌اند آیا آنها می‌توانند مملکت‌داری کنند.

وی ضمانت کاری خود را پشتوانه حقوقی اعلام کرد و گفت: ‌اولین ضمانت کاری بنده، پشتوانه قوی است که در سیاست‌ها تصویب و ابلاغ شده است و باید تبدیل به قانون شود. متاسفانه دولت‌های قبل نتوانستند از این امکان استفاده کنند.

* پرچم ظلم‌ستیزی ایران در اروپا، آمریکا و آفریقا افراشته است

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در سیاست خارجی بر روی ارزش‌های انقلاب ایستادگی بسیار جدی خواهد داشت، گفت: ایستادگی فراتر از مقاومت است. مقاومت بخشی از ایستادگی ملت ایران است. پرچم ظلم‌ستیزی ایران در اروپا، آمریکا و آفریقا افراشته است.

رضایی با بیان اینکه ایستادگی را در داخل کشور نیز می‌بینم، ادامه داد: ارزش‌های انقلاب استقلال، ‌آزادی، ‌ولایت فقیه، مردم‌سالاری دینی و عدالت است و ما مخالف تبعیض در ارزش‌های انقلاب هستیم و آزادی باید در تمام مواردی که لازمه پیشرفت است، وجود داشته باشد و از آزادی‌ها به طور جدی دفاع می‌کنیم.

* تاکید بر استفاده از دیپلماسی اقتصادی و دیپلماسی نخبگان

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دیپلماسی اقتصادی و دیپلماسی نخبگان در کشور گفت: بسیاری از تصمیم‌گیری‌های کاخ سفید آمریکا تحت تاثیر افکار عمومی است. اما ما چقدر از این امکان استفاده می‌کنیم. خبرگزاری و روزنامه‌ها را تقویت نمی‌کنیم وقتی تقویت نمی‌کنیم یک اهرم قوی در خارج از کشور را از دست می‌دهیم.

* بوش آماده حمله به ایران بود

رضایی ادامه داد: شما مطمئن باشید که بوش آماده حمله به ایران بود اما آمادگی نیروهای مسلح و افکار عمومی دنیا جلوی وی را گرفت. باید به دیپلماسی نخبگان توجه کرد. دانشمندان، ‌نخبگان و مراجعی داریم که می‌توانند بر روی دنیا اثر بگذارند.

وی با اشاره به دیپلماسی اقتصادی دولت خود گفت: مسئله اقتصاد باید محور فعالیت‌های داخلی و خارجی باشد. سفارتخانه‌ها باید مسیر تجارت را باز کنند. سفیر کشوری که با وی کار اقتصادی انجام می‌دهیم، باید کار اقتصادی را بفهمد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که اتحادیه آسیای جنوب غربی را تشکیل می‌دهد و بنای جدیدی را فارغ از حضور قدرت‌های بین‌الملل ایجاد می‌کند و سیاست منطقه‌ای جدی‌ای را دنبال خواهد کرد.

به گفته وی در سطح بین‌الملل، جز با رژیم صهیونیستی با تمام کشورهای دنیا نقاط مشترک داریم.

* احیای محیط زیست منطقه 4میلیارد دلار هزینه دارد/آمریکایی‌ها مقصرند

رضایی با اشاره به گرد وغبارها در 11 استان کشور گفت: این گردوغبارها به دلیل از بین رفتن محیط زیست به واسطه وجود تانک‌های آمریکایی در زمان جنگ ایجاد شده است. درست کردن این منطقه نیازمند 4 میلیارد دلار هزینه است. آمریکایی‌ها این منطقه را خراب کرده‌اند لذا باید حداقل دو تا سه میلیارد آن را پرداخت کنند.

* در اختلاف با آمریکا جدی هستیم

وی تاکید کرد که روی اختلاف با آمریکا جدی است اما نقاط مشترک را با نظر رهبری بررسی می‌کند. هر چند که از ارزش‌های انقلاب کوتاه نمی‌آییم.

* طولانی شدن موضوع هسته ای ایران، فرصتی برای آمریکاست

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه پرونده هسته‌ای باید با سرعت خاتمه یابد، گفت: طولانی شدن آن فرصتی برای آمریکاست تا آثار تحریم‌ها را ببیند.

رضایی ادامه داد: ما گفته‌ایم که بمب اتم نمی‌سازیم و آنها خیالشان راحت شده است که ما بمب نمی‌سازیم اما مابه‌ازای این کار ما چیست. ما اجازه سوءاستفاده نمی‌دهیم اما نتیجه مذاکره پشت سر مذاکره چه بوده؟

* روزی می‌رسد که غرب به التماس خواهد افتاد

وی ادامه داد: غرب مطمئن باشد اگر تحریم‌ها را برندارد پشیمان می‌شود و روزی می‌رسد که التماس می‌کند با ایران تجارت داشته باشد. بهتر است از لجبازی دست بردارد.

رضایی تاکید کرد که با کمک جوانان تحریم‌ها را خنثی می‌کند و وضع اقتصادی را سامان می‌دهد اما اگر غرب همکاری کند دست رد به سینه آنها نخواهد زد.

* دستاوردهای دولت‌های گذشته را حفظ می‌کنیم

محسن رضایی در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره موضوع هسته‌ای و اینکه از چه راه‌هایی آن را به اتمام خواهید رساند و در صورت پیروزی شما روابط ایران با آمریکای لاتین چگونه خواهد بود، اظهارداشت: ما دستاوردهای دولت‌های گذشته را حفظ می‌کنیم؛ هرچند اولویت اول ما نباید آمریکای جنوبی می‌بود اما مصلحت ما نیست که آنرا نادیده بگیریم.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم تصریح کرد: در بحث هسته‌ای پیشنهاداتی وجود دارد اما به این دلیل که ما باید سر میز مذاکره آنها را مطرح کنیم، الان نمی‌توان جزئیات را گفت؛ میز مذاکرات، دیپلماتیک است و اگر الان همه موارد را مطرح کنم نمی‌توان به خوبی 1+5 را مدیریت کرد.

وی در عین حال به کلیت این موضوع اشاره و اضافه کرد: راهبرد ما بازی برد برد خواهد بود تا به توافق جهانی برسیم اما مدلهای اجرایی آنرا در زمان خود مطرح می‌کنم.

* «ویکی‌رضایی» ابتکاری برای مشارکت نخبگان در اداره کشور است

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر پتانسیل و ظرفیت سایت «ویکی‌رضایی» افزود: ویکی‌رضایی ابتکاری برای مشارکت نخبگان در اداره کشور است؛ این سایت به این صورت عمل می‌کند که برنامه‌ها را روی آن قرار می‌دهیم و جمعی از کارشناسان کشور آن را پشتیبانی می‌کنند و در واقع کلیه نظرات نخبگان ایران منعکس می‌شود و هیئت داوری نظرات را بررسی خواهد کرد.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم ادامه داد: ویکی‌رضایی برنامه‌ای برای مشارکت نخبگان داخل و خارج کشور برای اداره کشور است و اثر انتخاباتی‌ هم دارد و طرفداران زیادی پیدا می‌کنیم.

وی بر همین اساس، سیاست اینترنت را مصونیت سازی دانست و گفت: باید با ابزار فنی به گونه‌ای کنترل کنیم که سرعت اینترنت پایین نیامده و محدودیت‌های اضافی به آن اضافه نشود چرا که اینترنت وسیله مهمی برای پیشرفت کشور ما است و محدودیتهای اضافی که مانع پیشرفت ما باشد نباید به کار گیریم چرا که با دست خود از این امکان بین‌المللی باز خواهیم ماند.

رضایی همچنین به سایتها و وبلاگهایی که از طرف هواداران وی راه‌اندازی شده است اشاره کرد و گفت: معتقدیم روز به روز اینترنت در انتخابات نقش موثرتری نسبت به گذشته دارد.

* باید کمک بیشتری از چین بگیریم

این نامزد ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر ارتباط با چین اظهارداشت: رابطه دوستی و سابقه ما با چین بسیار است اما سوابق همکاری‌مان به این اندازه نیست از اینرو باید آن را فعال‌تر کنیم؛ چین پیشرفته شده و توانایی‌های زیادی یافته است و باید کمک بیشتری از این کشور بگیریم.

* جای نماینده دولت در مناظره ها خالی بود

رضایی در پاسخ به سؤالی در خصوص آمادگی‌اش برای مناظره با وزرای دولت گفت: خلائی که وجود داشت، عدم حضور نماینده دولت در مناظرات بود و به عقیده بنده در مناظرات آینده حتما باید نماینده دولت حضور داشته باشد و به او وقت بدهند تا جوابش را بشنویم در غیر این صورت با نقد یک طرفه، شفافیت حاصل نمی‌شود.

وی تاکید کرد: این حق دولت است تا حرف‌هایش را بزند و بنده نیز هر کسی که نقد کرده باشم، آماده‌ام تا در مناظره با او شرک کنم و هیچ ابایی ندارم. این حق دولت است.

* از ضرغامی خواستم تا مناظره چهارم هم برگزار شود

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ‌روز گذشته از آقای ضرغامی تقاضا کردم مناظره چهارم را برگزار کند در این صورت انتخابات به دور دوم کشیده نمی‌شود و در دور اول کار تمام خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه تا امروز بعدازظهر فرصت خوبی برای برگزاری این مناظره است، گفت: در این صورت برخی ابهامات که در ذهن مردم وجود دارد، برطرف می‌شود و من این کار را مفید می‌دانم.

* تحولات اقتصادی ایران بعد از انتخابات آغاز می‌شود

وی در خصوص خبر ویژه‌ای که قرار بود اعلام کند،‌گفت: خبر ویژه، پیروزی ملت ایران در روز جمعه است که مبداء جدیدی در اقتصادی ملی ما پایه‌گذاری خواهد شد و تحولات اقتصادی ایران بعد از انتخابات آغاز می‌شود.

* شانس بالایی دارم/خبرهای خوبی در راه است

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه شانس موفقیت خود را بسیار بالا می‌داند، تاکید کرد: قطعا در این 3-4 روز خبرهای خوشی خواهید شنید.

* به نتیجه انتخابات تمکین می‌کنم

رضایی در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه واکنش شما در قابل نتیجه نهایی انتخابات چه خواهد بود، گفت: من تابع قانونم و در نهایت به نتیجه انتخابات، هرچه که باشد تمکین خواهم کرد.

* تاکنون مناظره درست و حسابی اقتصادی نداشتیم

رضایی با اشاره به مناظره اول که در صدا و سیما برگزار شد، گفت: در این مناظره بحث اقتصاد مظلوم ماند و ما تاکنون یک مناظره درست و حسابی درباره اقتصاد نداشته‌ایم، من حتی اعلام کردم که حاضرم با کارشناسان اقتصادی کاندیداها مناظره داشته باشم. در این مناظره‌ها به اندازه کافی به اقتصاد پرداخته نشده است.

وی با اشاره به جنبش وال‌استریت، گفت: این جنبش در حالت نوزایی است و چیزی غیر از لیبرالیسم و سوسیالیسم بنام مردم در حال شکل‌گیری است. این جنبش هنوز فلسفه و تئوری خود را پیدا نکرده است. معتقدم این جنبش در آینده دوباره جان می‌گیرد و نمی‌توان آن را سرکوب کرد.

 

* برای حل مسئله سوریه گروه 5+3 را تشکیل می‌دهیم

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه ایران با ترکیه پس از اتفاقات سوریه گفت: در این خصوص خیلی‌ کارها می‌توانستیم انجام دهیم که نشد الان یک نوع تکروی در منطقه صورت می‌گیرد که باید به همکاری دسته‌جمعی تغییر کند.

وی افزود:‌اگر عربستان،؛‌ترکیه و مصر هر کدام بخواهند خودشان به تنهایی تصمیم بگیرند اوضاع به هم می‌ریزد. مسئله بحرین، سوریه و افغانستان مسائل آزاردهنده‌ای است که با همکاری دسته‌جمعی می‌توانیم به آن پایان دهیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در این خصوص گروه 5+3 را ایجاد می‌کنیم. 5 همسایه سویه و سه کشور ایران، عربستان و مصر که می‌تواند مسئله سوریه را حل کنند.

رضایی ادامه داد: در قضیه سوریه دولت،‌ معارضین و خود مردم این کشور سه قطب هستند که باید محور ساماندهی سیاسی سوریه را تشکیل دهند.

وی افزود: اولا باید درگیری‌های مسلحانه تمام شود و با روش‌های دموکراتیک و مشارکت این سه قطب آینده سوریه رقم بخورد. همچنین گروه 5+3 نباید در این موضوع دخالت کنند بلکه باید کمک کند تا آینده سیاسی سوریه تثبیت شود.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به خبرنگاری که پرسید «در مناظره سوم ملاحظه آقای جلیلی را کرد ولی آقای ولایتی منافع نظام را به خطر انداخت»، ‌گفت: هر کسی خط ومشی خود را دارد. بنده مذاکرات هسته‌ای را به صورت فوق‌العاده تقویت و کمک می‌کنیم و رئیس دولت در هدایت این موضوع بسیار تاثیر گذار است.

رضایی خاطرنشان کرد: اتاق بزرگ دیپلماسی با حضور همه دیپلمات‌های برجسته کشور تشکیل می‌دهند تا عقبه بزرگی برای تیم مذاکره کننده با 5+1 باشد.

وی اظهار داشت: البته تا کنون اقدامات و تلاش‌های زیادی شده ولی انتظارات ما بیش از اینهاست و بنده این سیاست‌ها را تغییر می‌دهم و با تشکیل تیم قوی و استفاده از تجارب گذشته مشی درستی را در پیش  و بهانه را از آنها می‌گیریم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخصوص برنامه‌های اقتصادی‌اش نیز گفت: ما اقتصاد را شفاف شفاف خواهیم کرد و حسابرسی، نظارت و رتبه‌بندی شرکت‌ها را تعیین تکلیف می‌کنیم. شرکت‌های شبه‌دولتی و شبه‌خصوصی نخواهیم داشت شرکت‌ها یا باید خصوصی باشد یا دولتی. البته در برخی موارد، مشارکت دولت در بخش خصوصی خواهد بود.

* اقتصاد باید کاملا از دست دولت خارج شود

رضایی در پاسخ به سؤالی در خصوص دخالت نیروهای مسلح در امور اقتصادی گفت: سیاست‌های اصل 44 فقط راجع به نیروهای مسلح نیست بلکه اقتصاد باید کاملا از دست دولت وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی خارج شوند که ما این کار را خواهیم کرد تا خود مردم متولی اقتصاد شود.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال اجماع اصولگرایان در انتخابات گفت: بنده به صورت مستقل شرکت کردم و در عین حال که اصولگرا بوده و هستم مسیرم را ادامه می‌دهم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: برای آن ائتلاف‌هایی که تشکیل شده هنوز تعیین تکلیف نشده و نمی‌تواند دقیق پیش‌بینی کند که از تعداد نامزدهای اصولگرا کم خواهد شد یا نه.

رضایی در خصوص برنامه‌هایش پیرامون مسکن مهر نیز گفت: هر جا که زمینی باشد و مردم بتوانند با حداقل هزینه به بیشترین آرامش برسند، می‌تواند مسکن مهر آنجا باشد حالا چه در حاشیه و چه در داخل شهر. حتی ممکن است بخشی از آن هم در بافت‌های فرسوده شهر باشد. این سیاست تعیین می‌کند که جای مسکن مهر کجا باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد:‌ صنایع ما تقریبا به صورت خودجوش و بدون برنامه‌ریزی دولتی شکل می‌گیرند و دولت فقط مجوز می‌دهد و این مجوزها به قدری است که با هیچ معیاری سازگاری ندارد.

* ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی به صنعت کشور آسیب زد

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ادغام وزارتخانه‌های صنایع، معادن و بازرگانی گفت:‌ برخلاف ادغام وزارتخانه مسکن و شهرسازی ادغام صنایع و بازرگانی کاری عجولانه بود که موفق نبود و به صنعت کشور بیشتر آسیب زد.

رضایی در خصوص مشکلات صنایع کشور تصریح کرد: کمبود نقدینگی، مشکل رقابت، بهره‌وری پایین و عدم پرداخت یارانه‌ به صنایع از جمله این مشکلات است که باعث شد 60-70 درصد کارخانه‌های کشور تعطیل و کارگران روز به روز اخراج شوند.

وی با اشاره به برنامه‌هایش در این خصوص گفت: ما سیاست‌های تشویقی را دنبال می‌کنیم و یارانه مرحله دوم که در طول سال حدود 30هزار میلیارد تومان است را به مدت 6 ماه وارد صنعت می‌کنیم تا کمبود سرمایه در گردش صنعت را حل کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ‌محیط کسب و کار کشور اصلا برای تولید مناسب نیست و ما این محیط را متناسب با سیاست پیشرفتی و تولید خواهیم کرد.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
چقائي
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
0
0
با سلام به اميد خلق حماسه سياسي و موفقيت آقاي رضايي (مردي از جنس مردم)
سحر
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
0
0
راي ما محسن رضايي يا ابوالفضل
حسن
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
3
21
تنها ره رهايي حاج محسن رضايي.
ان شاء الله راي ما دکتر محسن رضايي
سولماز
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
0
0
متشكرم دكتر.عالي بود. خسته نباشين
چقائي
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
0
0
با آرزوي توفيق ،يا علي
فريده سادات
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
0
9
درود بر دکتر رضايي