کد خبر: ۹۰۷|
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای بررسی مصوباتی که بر خلاف شرع و قانون اساسی است و در مواردی که اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان باشد جلسات مجمع با دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند و با دو سوم اعضا هم مصوبات به تصویب می رسد.
نظر دکتر رضایی درباره تعامل مجلس و دولت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از  واحد مرکزی خبر، دکتر محسن رضایی در جمع خبرنگاران ادامه تصویب مواد جدیدی از آیین نامه اداری مجمع و رسیدگی به ماده 3 و 8 این آیین نامه را دستور کار امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد و افزود: این تصمیم به تصویب اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده و برای نهایی شدن خدمت مقام معظم رهبری تقدیم می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیش از این برای مصوبات، حضور پنجاه درصد + 1 اعضا لازم بود.

وی با اشاره به اینکه از جلسه بعد سیاست کلان اقتصاد مقاومتی در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد افزود: با توجه به تحریم ها و شروع کار دولت جدید ، این سیاست ها در مدیریت درست کشور مؤثر است.

رضایی از حضور آقای روحانی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: با تأکید آقای روحانی، دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام همکاری خوبی خواهند داشت و وزیران هم در جلسات آن شرکت می کنند.

وی افزود: آقای احمدی نژاد در جلسات آینده مجمع شرکت خواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از مجلس شورای اسلامی برای هماهنگی با دولت آقای روحانی و 4 روز بررسی صلاحیت وزیران تشکر کرد و گفت: حضور سران کشورهای مختلف در مراسم تحلیف آقای روحانی نشانه ظرفیت های بین المللی بالای جمهوری اسلامی ایران است که ما نمونه آن را در اجلاس جنبش عدم تعهد هم دیدیم.

رضایی همکاری مجلس با دولت را موجب تقویت دولت جدید دانست و افزود: اینکه یک تا چهار نفر از وزرای پیشنهادی در مجلس نتوانند رأی اعتماد کسب کنند یک روال عادی است ولی متوسط آرای وزیران دولت آقای روحانی حدود 200 رأی بوده که بیش از وزیران دولت های قبلی بوده و این نشانه تعامل خوب دولت و مجلس است.

وی گفت: در ابتدای جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت ا... هاشمی رفسنجانی نسبت به حوادثی که در جهان اسلام به ویژه در کشورهای مصر، عراق، سوریه ، تونس و افغانستان وجود دارد ابراز نگرانی کردند و از بزرگان جهان اسلام به ویژه رهبران ملی و مذهبی و حکومتی خواستند تا با جلوگیری از این خونریزی ها، اجازه ندهند جنگ های داخلی در این کشورها گسترش یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اعضای مجمع هم این فجایع را در شان کشورهای اسلامی ندانستند افزود: قبلاً فقط دست های بیگانه در فلسطین فعال بود اما اکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی خشونت ها گسترش یافته و اگر جهان اسلام فکری نکند این منطقه جغرافیایی در آتش و خون می سوزد.

ارسال نظر