دکتر رضایی در دیدار "مدافعان حرم":
کد خبر: ۹۱۵|
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
دکتر محسن رضایی در دیدار گروهی تحت عنوان مدافعان حرم حضرت زینب (س) گفت: اگر دولتمردان امریکا به سوریه حمله کنند دست به قمار بزرگی می زنند.
حمله به سوریه قمار بزرگ دولتمردان امریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با بیان اینکه هر چند کمی دیر شده اما باید از وقوع جنگ در سوریه جلوگیری کرد گفت:  بسیاری از جنگهای بین المللی از یک حادثه کوچک شروع شده اما بعد از شروع، کنترلش از دست خارج شده است.

 

دکتر محسن رضایی اظهار داشت :  امریکایی ها با این تصور که کشورهای اطراف سوریه از جمله فلسطین ،ترکیه ،مصر و عراق در نا امنی و بی ثباتی هستند و شعله جنگ به آن کشورها سرایت نخواهد کرد می خواهند به سوریه حمله کنند که این تصور اشتباه و خطرناکی است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اگر دولتمردان امریکا به سوریه حمله کنند دست به قمار بزرگی می زنند گفت: بدلیل طولانی شدن جنگ نوعی همبستگی انسانی و اسلامی ممکن است  در منطقه و جهان بوجود اید و این سرزمین به یک باتلاق سیاسی برای امریکا  تبدیل شود که خروج از آن سال ها طول بکشد ."

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه " جمهوری اسلامی ایران قصد دخالت در هیچ جنگی را ندارد گفت : دولت اقای روحانی باید تلاشهای بیشتری را با کمک دولت عراق و کشورهای همسایه مخالف جنگ در جلوگیری از بحران انجام دهند .

 

وی ادامه داد : باید از طریق دولت عراق خطرات و آسیب های وقوع جنگ جدید به امریکایی ها گوشزد شود.

 

دکتر رضایی درباره اهمیت استراتژیک کشور سوریه اظهار داشت : سوریه دروازه امریکا به منطقه نفت خیزخاورمیانه و یکی از حلقه های کمربند طلایی در کنترل ایران ، چین و روسیه همچنین راهی برای شکستن محاصره اسرائیل از جبهه مقاومت و بیداری اسلامی است لذا امریکا به این سادگی دست ازسر سوریه برنمی دارد .

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد : اگر جنگی در سوریه اتفاق بیفتذ محدود خواهد بود اما چالش پس ازان سال ها طول می کشد .

 

دکتر رضایی در پایان اظها ر امیدواری کرد : امیدواریم که ملتهای امریکا و اروپا اجازه ندهند ماجراجویی جدیدی شکل گیرد تا هزاران سرباز و فرزندان انها در این جنگ از بین نروند و به مردم بیگناه منطقه اسیب جدی نرسد.

ارسال نظر