دکتر رضایی در همایش بزرگ زاگرسی‌ها:
کد خبر: ۹۶|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئولان کشور باید در بیان رخدادها و مشکلات کشور با مردم صادق بوده و شفاف و صریح با ملت ایران سخن بگویند.
مسئولان باید با مردم صادق باشند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه شنبه در همایش بزرگ زاگرسی‌ها که با موضوع نقش اقوام مختلف ایرانی در ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مرکز استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: ساختار جمعیتی کشورمان به صورتی است که اقوام و طوایف مختلف طی قرن‌ها در کنار هم و با صلح و همدلی زندگی‌ می‌کنند.

وی تاکید کرد: به طور قطع حضور اقوام مختلف در ایران اسلامی و همراهی و همدلی آنها برای حل مشکلات موجود و دفاع از خاک و آرمان‌های مذهبی، یک امتیاز بسیار مثبت برای کشورمان است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: ملت ایران در این دوره با رشادت و ایثار در برابر دشمن خارجی ایستادگی کردند به صورتی که همه اقوام و طوایف مختلف ساکن ایران،‌ خود را برای دفاع از کشور مسئول می‌دانستند.

رضایی تاکید کرد: ‌علت اصلی پیروزی و سربلندی ملت ایران طی سه دهه اخیر همدلی همه ملت ایران از هر قوم و طایفه‌ای که هستند، است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها برای دفاع از کشور را اقوام ایرانی ایفا کردند و در نهایت نیز با همدلی و اتحاد و ولایت‌‌مداری به افتخارات بزرگی دست یافتند.

* اقوام ایرانی مهم‌ترین سرمایه‌ کشور هستند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر اینکه اقوام مختلف ایرانی مهم‌ترین سرمایه کشور و نظام هستند، گفت: به عنوان نمونه در طول جنگ تحمیلی، مردم ایران از شمال و جنوب و غرب و شرق به میدان‌های حق علیه باطل شتافته و به صورت متحد و یکپارچه در برابر دشمن ایستادگی کردند.

رضایی ادامه داد:‌ مسئولان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که همه اقوام ایرانی در ساختن کشور و دستیابی به پیشرفت و توسعه موثر باشند.

وی تاکید کرد: وجود افراد فرهیخته و دانشمند در میان اقوام مختلف موجب شده است که برنامه‌های علمی و توسعه‌ای کشور با تلاش آنها به نتیجه رسیده و موفقیت‌های بسیاری به این شیوه حاصل شود.

* مردم انتظار رفتار صادقانه از سوی مسئولان درباره مشکلات اقتصادی دارند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور که طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است،‌ گفت: مسئولان باید در بیان رخدادها و مشکلات کشور با مردم صادق بوده و شفاف و صریح با ملت ایران سخن بگویند.

رضایی بیان کرد: بروز برخی مشکلات اقتصادی به مردم فشار وارد کرده است، لذا آنها از مسئولان انتظار دارند که در این زمینه با مردم صادقانه سخن بگویند.

وی افزود: به طور قطع جوانان ایرانی که از اقوام مختلف هستند، می‌توانند با تلاش و جهاد علمی و اقتصادی تحریم‌های دشمنان را خنثی کرده و به زودی این مهم حاصل خواهد شد.

در همایش بزرگ زاگرسی‌ها که شامگاه امروز به میزبانی شهرسان کرج مرکز استان البرز برگزار شد، 30 مقاله علمی در زمینه نقش سمن‌ها در اقتصاد مقاومتی و راه‌های مشارکت مردم در برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی ارائه شد.

در پایان همایش فوق اساتید دانشگاهی و کارشناسانی که مقالات آنها رتبه برتر را کسب کرده است، مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
ارسال نظر