دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اهواز:
کد خبر: ۹۷۰|
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، راه نجات کشور را دیپلماسی همراه با اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: دیپلماسی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه‌اند دیپلماسی را برای روشنگری و اقتصاد مقاومتی را برای حل مشکلات کشور می‌خواهیم.
دیپلماسی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه‌اند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، محسن رضایی در آیین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای شرکت مخابرات استان خوزستان ظهر امروز در سالن آمفی‌تئا‌تر این شرکت برگزار شد اظهار کرد: برای نجات کشور باید از دیپلماسی همراه با اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دیپلماسی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه‌اند افزود: دیپلماسی را برای روشنگری و اقتصاد مقاومتی را برای حل مشکلات کشور می‌خواهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: دیپلماسی را برای بهانه ندادن به دشمن و استفاده از قدرتی که در دوران بعد از انقلاب اسلامی به دست آورده‌ایم استفاده می‌کنیم.

وی با تاکید بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران یک قدرت بزرگ است یادآور شد: هم اکنون مسائل کشورهایی چون سوریه، لبنان، بحرین، عراق و فلسطین بدون حضور ایران قابل حل نیست.

رضایی تصریح کرد: باید در کنار دیپلماسی اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و این تفکر که منتظریم مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد آن وقت ما دست کار می‌شویم تفکر غلطی است.

وی با بیان این نکته که ایران کشور فقیری نیست افزود: مکتب، تفکر و فرهنگ جهادی‌‌ همان طوری که در زمان جنگ کاربرد داشت و مشکلات ما را حل می‌کرد امروز نیز می‌تواند در زندگی ما نقش آفرینی کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: جهاد فقط منحصر به نظامی‌گری نیست بلکه در زمینه‌های دیگر مانند اقتصاد و علم نیز می‌توانیم جهادی عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جهاد ما از دوران دفاع مقدس آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

رضایی به اقتدار ایران بعد از دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: در زمان جنگ دشمن توانست از مرز ما عبور کند و چند استان را به تصرف خود در بیاورد ولی اکنون نمی‌تواند این کار بکند.

وی با یادآوری این مطلب که ما بعد از جنگ پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم متذکر شد: این پیشرفت‌ها را مدیون شهدای گرانقدر خود هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت عنوان کرد: شهدای ما تهدید جنگ را به یک فرصت تبدیل کردند و توانستند اقتدار کشور را پس از سال‌ها به آن بازگردانند.

وی گفت: شهدای ما در جنگ توانایی‌های بزرگی برای ما به ارمغان آورند که می‌توانیم با استفاده از آن تحریم‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم.

رضایی تاکید کرد: امروز ما می‌توانیم با تاسی از شهدا از دل همه تحریم‌هایی که برای ما به وجود آوردند به شکوفایی برسیم و فقر، بیکاری و گرانی را از بین ببریم.

وی تصریح کرد: اگر دوران دفاع مقدس را پشت سر نمی‌گذاشتیم داشتن این ادعا خیلی سنگین بود.
 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مرتضي
|
-
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
0
0
درود بر سپهبد پاسدار محسن رضايي