کد خبر: ۹۷۹|
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
در پی پخش سریال سرزمین کهن از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران،هموطنان بختیاری مان،نسبت به پخش دیالوگ هایی در این سریال که در آن به نوعی به قوم بختیاری به عنوان یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی، بی مهری و جفا شده است، واکنش نشان دادند و خواستار توضیح رئیس صدا و سیما و عوامل این سریال تلویزیونی درباره موضوع شدند.
واکنش دفتر دکتر رضایی به دنبال  توهین به قوم بختیاری در صدا و سیما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، به دنبال اعتراضات صورت گرفته توسط هموطنان عزیز کشور اعم از بختیاری ها و دیگران، رئیس دفتر دکتر محسن رضایی،دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،این موضوع را از ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی پیگیری و خواستار ارائه توضیحاتی در این باره این سریال شد.


رئیس صدا و سیما ضمن توضیحاتی در باره این سریال افزود که بیشتر اعتراضات ارائه شده درباره این سریال در ارتباط با توهین به اقوام ایرانی و از جمله بختیاری ها ناشی از قضاوت زودهنگام است و در ادامه این سریال شاهد خواهیم بود که برخی از مخاطبان در این باره قضاوت زود هنگام کرده اند.


وی هم چنین ادامه داد که  در این سریال نه تنها به اقوام ایرانی و از جمله بختیاری ها توهین نمی شود، بلکه سابقه فداکاری ها و قهرمان پروری های آنان برای سرزمین کهن هم لحاظ شده است. وی همچنین یادآور شد که سریال سرزمین کهن با روایت قهرمانی ها و دلیری های بختیاری ها به پایان می رسد.


ضرغامی در پایان و برای اینکه نگرانی مردم قهرمان خوزستان و همه بختیاری های سراسر ایران مرتفع گردد،گفت که آقای کمال تبریزی کارگردان این سریال تلویزیونی با حضور در شبکه خوزستان به شبهات مطرح شده در این باره توضیح خواهد داد، تا مردم قهرمان پرور خوزستان در جریان جزئیات سریال سرزمین کهن قرار بگیرند.


در همین ارتباط رئیس دفتر محسن رضایی در گفتگو با سایت شخصی خود  ضمن اشاره به اینکه مسئولان صدا و سیما قول داده اند نگرانی ها را در این زمینه مرتفع کنند،اشاره کرد که ایران بزرگ اسلامی با تنوع قومی خود، همواره به عنوان یک کل یکپارچه در خدمت منافع ایران و انقلاب اسلامی بوده اند و طرح چنین مسائلی اگر چه آنان را آزرده خاطر می سازد،اما خللی در استقامت آنان در راه آرمان های امام،رهبری و انقلاب اسلامی ایجاد نمی کند.تنها انتظار قومیت ها و آحاد ملت شریف ایران، رعایت چارچوب های اخلاقی و اسلامی، درک حساسیت های موجود اجتماعی و احترام به تلاش و فداکاری هایی است که در راه این کشور در طول تاریخ و برهه های حساس توسط،همه مردم ایران در قالب قومیت های مختلف،انجام شده است.

 

ارسال نظر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
موسوي
|
-
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
0
0
سلام ضمن تشکر از پيگيري هاي دکتر رضايي در مورد فيلم موهن سرزمين کهن ما بختياري هاي چهارمحال و بختياري که روي فرهنگ و قوميت خود به شدت متعصب هستيم (به گواه راي قاطع به دکتر رضايي) انتظار داريم که ايشان با ديد برابر به بختياري هاي استان خوزستان و ساير استان ها نگاه کند و وقتي قرار است تبريزي توضيح دهد به همه بختياري ها توضيح دهد و نه در شبکه خوزستان،و در ضمن فکر مي کنيم درست نيست در سايت ايشان آورده شود مردم قهرمان خوزستان و همه بختياري هاي ايران بلکه بايد گفته شود همه بختياري هاي قهرمان.
علي جمشيدي
|
-
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
1
0
اگر ايراني بختياري نداشت گمانم از بخت ياري نداشت
علي جمشيدي
|
-
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
1
0
اگر ايراني بختياري نداشت گمانم از بخت ياري نداشت
مصطفي
|
-
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
1
0
سلام
خواهش ميکنم از اقاي رضايي تنها حامي بختياريهاي ايران براي جلو گيري از پخش اين سريال انجام بده تا ديگه به قوم بختياري توهين نشه
لر گچساران
|
-
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
1
0
الان در دنياي کنوني چاب هر کتابي که نشر ميشود صاحب کتاب موظف است نسخه pdf سي دي صوتي هم بايستي همراه کتاب عرضه شود لطفا اين کتاب تاريخ بختياري سردار اسعد فايل صوتي اش رو بديد درست کنند
احمد بختیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
1
0
اینکه در ادامه ی فیلم یک شخصیت در بین بختیاری هست ک مثبت هست کافی نیست .اقای کمال تبریزی چرا کل ماجرا را نمیگوید؟ چرا نمیگوید بانو قدم خیر ب فرماندهی سپاه بختیاری با انگلیسی ها چ کرد ؟ چرا و چرا های دیگر ؟ مگر تاریخ بختیاری در همین نکته تنها ختم میشه ک اقای تبریزی اونو ذکر کرده ک جوانی بختیاری همرکاب امام بوده تا حدودی . یعنی فقط این؟ چرا واقیت ها نمیگوید ؟