کد خبر: ۲۱۶۱|
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
دکتر محسن رضایی در جمع مسئولان استان خوزستان و جمعی از مدیران، مهندسان و کارگران شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان، تحول در نگرش به کار، صنعت و کشاورزی را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این موضوع که در اسلام ، اعتقاد تنها به ذهن و زبان نیست گفت: در دین اسلام ایمان باید در اقدام و عمل هم نمایان شود و اساس اسلام به این است که اعتقاد مومنان به عرصه عمل و ایمان وارد شود.

دکتر رضایی گفت: در ایران اسلامی و در جریان انقلاب شکوهند اسلامی ما دین را وارد عرصه سیاست کردیم و جمهوری اسلامی شکل گرفت. در عرصه امنیت و دفاع هم دین با این مفاهیم در آمیخت و دفاع مقدس پدیدار شد. اکنون نیز نیاز است که دین به عرصه کار و صنعت و کشاورزی وارد شود و در تولید ثروت و سرمایه و کارآفرینی شاهد یک تحول چشم گیر باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: علما، روحانیون و بزرگان همت کنند و یکبار دیگر از توان و پتانسیل دین، در جهت شکوفایی علم، صنعت و اشتغال استفاده کنند. چنانچه این اتقاق روی دهد شاهد شکوفایی جامعه خواهیم بود، حیف و میل از بین می رود و فسادی نخواهد ماند و اختلاف و تفرقه از بین می رود چرا که یک جامعه مولد تبدیل به جامعه ای سالم و صالح می شود.

وی همچنین با اشاره به نقش سازنده همکاری ایران و چین در پروژه پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: دولت چین در شرایط تحریم اقتصادی یک میلیارد دلار در پروژه های صنعتی ایران فاینانس کرد و همکاری های اقتصادی گسترده ای را با ایران انجام داد، همچنین در روند مذاکرات هسته ای دولت چین در کنار روسیه و آلمان، تعامل بیشتری را با ما داشتند و در جهت پیشرفت مذاکرات با ما همکاری کردند. به هر حال چین هم در شرایط تحریم و هم در جریان مذاکرات در کنار ملت ایران بود و مردم ایران دوستان خود را در شرایط سخت و دشوار فراموش نخواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش های مقتدایی استاندار خوزستان، تقدیر و تشکر کرد و گفت: روند راه اندازی پروژه های این منطقه در سه دولت گذشته شکل گرفته اما شاهد هستیم که در دولت فعلی با پیگیری های استاندار پر تلاش و سایر مسوولان استان، شتاب بیشتری گرفته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: در افق توسعه استان، باید وضعیت شمال خوزستان متحول شود، چرا که تثبیت و توازن جمعیت و صنعت و سرمایه به نفع کل استان است.

دکتر رضایی به دیدگاه های نوین در بنگاه های تولیدی و تجاری جهان اشاره کرد و گفت: در فرهنگ کار و سرمایه در دنیای امروز، کارخانجات بزرگ صعنتی تنها به دنبال سود مالی نیستند بلکه به مسئولیت های اجتماعی توجه می کنند. از جمله این مسئولیت ها، توجه به وضع محیط زیست و مسائل انسانی و فرهنگی منطقه است.

رضایی گفت: در پروژه های صنعتی بزرگ استان نیز باید این مسائل در نظر گرفته شوند. باید به دنبال راه اندازی منطقه ویژه انرژی و تاسیس دانشگاه صنعتی در این منطقه باشیم و از این طریق توسعه پایدار و پیشرفت شمال خوزستان را تسریع کنیم.

در این دیدار استاندار خوزستان، جمعی از معاونین ،فرماندار،امام جمعه و مدیران کل ادارات استان و دیگر مسوولان محلی شهرستان های مسجد سلیمان، لالی و اندیکا، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را همراهی می کردند.
کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، خوزستان ، مسجد سلیمان
ارسال نظر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
0
0
سلام
آقای دکتر من چون که در جو هستم این را می گویم اگر در پترو شیمی نیروی غیر بومی استخدام کنید به جان جوانان مسجد سلیمان ستم شده است و آن غریبه ها که استخدام شده اند به جان پتروشیمی چنگ می اندازند و به مرور موروثی اش می کنند این حق مادران رنج کشیده منطقه است که دامادی پسران و عروس شدن دخترانشان را ببینند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
0
0
مردم مسجد سلیمان واقعا مظلومند (مظلومانی باهوش و با استعداد)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
0
0
سلام
انشاا.. طرح ها هم نتیجه مطلوب خواهد داد و شمال خوزستان آباد خواهد شد.مهم این است که مردم بخواهند.