کد خبر: ۲۴۲۹|
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله هواپیماهای ترکیه به جنگنده روسی گفت: هر دو کشور باید خویشتن داری کنند تا از جنگ گسترده در منطقه اجتناب شود چرا که سود آن به نفع صهیونیسم و تروریسم است.
محسن رضایی که هم زمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و باز پس گرفتن جزایر سه گانه ایرانی از انگلیسی ها به خلیج فارس سفرکرده بود، در جمع رزمندگان و بسیجیان قرارگاه انصار الحجه (عج) در مسجد جزیره تنب بزرگ افزود: رهبری عالمانه و فرماندهی مدبرانه رهبر معظم انقلاب یکی از عوامل اصلی تغییر و ارتقاء جایگاه ملت ایران است. اگر ولایت نبود، انقلاب ما یا شکست می خورد و یا دچار انحراف می شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ملت ایران پس از 200 سال از حاشیه روابط بین الملل به متن آمده است.
وی با اشاره به ضرورت حفظ ارزش های انقلاب در زمینه های اعتقادی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی گفت: بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی این بود که ملت ایران را از حاشیه به متن آورد و به عنوان یک ملت بزرگ و تأثیرگذار در منطقه و جهان معرفی کرد. امروز خودمان تصمیم می گیریم و سرفرازانه در تعاملات جهانی مشارکت داریم.
وی ادامه داد: اینکه 12 سال قدرت های جهان با ما سر یک میز بنشینند، بسیار مهم است و برای مردم و جوانانمان یک ارزش است که با پشتوانه مقاومت به دست آمده است. این که بر سرنوشت خودمان مسلط شده ایم، یک ارزش است.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، با اشاره به اهمیت موضوع جزایر سه گانه افزود: این جزایر برای همیشه ایرانی باقی می ماند و از نظر تاریخی و دفاعی این موضوع برای ما بسیار مهم است.
رضایی جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران را، جزایر صلح و برادری نامید و گفت: دشمنان بدانند هر کس به کیان این ملت چشم طمع بدوزد، چشمش را کور خواهیم کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به رزمندگان مستقر در جزیره، آبادانی جزایر ایرانی را ناامیدکننده دشمنان دانست و گفت: اینجا را با حضور و زندگی مردم و سازندگی، آباد کنید تا دشمنان انقلاب را ناامید کنید. با آمادگی بالای ملت ایران و نیروهای مسلح هرگز کسی جرات نخواهد کرد که به جزایر سه گانه تعرض کند.
وی با ذکر خاطره ای از دفاع مقدس افزود: اواسط جنگ یک بار با برادرمان صیاد شیرازی برای بررسی وضعیت منطقه به این جزایر آمدیم، این منطقه آن زمان بسیار محروم بود اما امروز که اینجا آمدیم، آبادی جزیره خوشحالم کرد. شما در جای بسیار کلیدی و استراتژیکی خدمت می کنید و من از طرف مقام معظم رهبری و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس به تک تک شما خسته نباشید می گویم.

**رابطه با آمریکا هیج سودی برای جهان اسلام ندارد
در ادامه این سفر رضایی در جمع مردم و بسیجیان ابوموسی نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: رابطه با آمریکا هیچ سودی برای جهان اسلام ندارد.
وی با اشاره به تاریخ مبارزات مردم ایران در برابر بیگانگان و نیز ایفای نقش در عرصه های جهانی گفت: این روزها کارشناسان روابط بین الملل و صاحب نظران آمریکایی، به نقش آفرینی ایران در معادلات منطقه ای معترف هستند و اذعان دارند که آمریکا هیچ راهی ندارد مگر اینکه با ایران در منطقه تعامل کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایثار و فداکاری بسیجیان و سربازان و جوانان غیرتمند ایران اسلامی را یکی دیگر از عوامل پررنگ شدن نقش ایران در عرصه های بین المللی دانست و بر هوشیاری ملت در برابر توطئه ها تأکید کرد.
وی با برشمردن جنایات آمریکا در منطقه افزود: رابطه با آمریکایی ها برای مسلمانان چه منافعی داشته است؟ آنها به نام گروه های تکفیری، سوریه و عراق را ناامن کرده اند. 15میلیون مسلمان را آواره کرده اند. این رفتار که تکفیری ها انجام می دهند، مشابه رفتار صهیونیست ها در فلسطین اشغالی است. ما از روی جاپاها و نشانه ها به طرح توطئه برای عقب نگه داشتن مسلمانان پی می بریم.
رضایی در اجتماع مردم ابوموسی در مسجد این جزیره، با اشاره به سالروز فرمان امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین افزود: قدرت های غربی با ایجاد جنگ تحمیلی، امیدوار بودند که قیام ما را بنشانند که امیدشان به یاس تبدیل شد. اگر در جنگ بخشی از خاک ایران جدا می شد، ما دوباره به حاشیه می رفتیم. به لطف خدا و فرمان امام (ره) برای تشکیل ارتش بیست میلیونی، یک تحول بزرگ در کشور به وجود آمد. ثابت کردیم که ما ایستاده ایم و ایران دهه های قبل نیستیم. در انقلاب اسلامی، شاه را ساقط کردیم و در جنگ منافع استکبار را در منطقه به خطر انداختیم و انقلاب را تثبیت نمودیم.

**مرز هیچ کشوری نباید تغییر کند
رضایی با اشاره به دسیسه های غرب برای عقب نگه داشتن مسلمانان منطقه گفت: رژیم جعلی اسراییل با حمایت آشکار غرب تشکیل شد تا منطقه را ناامن نگه دارد، غرب منابع منطقه و مسلمانان را به تاراج ببرد و از کشورهای اسلامی علیه کشورهای اسلامی بهره بگیرند. آنها 70 سال است که این توطئه را پیش گرفته اند.
رضایی افزود: همین جزایر را که ندای وحدت و صلح و برادری می دهند، برخی کشورها به عنوان نقطه تنش پیگیری می کنند؛ اما آن ها بدانند سود ناامن سازی منطقه، به نفع اسرائیل است و در صورت ناامن شدن، ثروت مسلمانان برای خرید سلاح صرف می شود.
وی تصریح کرد: بر هم زدن اتحاد مسلمانان هدف دیگری است که غرب از ایجاد ناامنی در منطقه پیگیری می کنند. آن هایی که می خواهند مرزهای کشورهای منطقه را به هم بریزند، آیا نمی دانند که این سیاست ها به ضرر مسلمانان است؟ ما به صراحت اعلام می کنیم. مرز هیچ کشوری نباید دچار تحول بشود. هیچ کشوری در منطقه نباید تجزیه شود. ملت ما از این ترقه بازی ها و هواپیماها نمی ترسد و ما ثابت کرده ایم که می توانیم از خودمان و ثبات کشورمان دفاع کنیم.

**ایران لنگرگاه امنیت منطقه است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران لنگرگاه امنیت منطقه است و برای امنیت منطقه تلاش می کند. ما می توانیم با کشورهای همسایه و مسلمان، یک همکاری امنیتی دست جمعی پدید بیاوریم تا بیگانگان به بهانه ایجاد امنیت، به کشورهای اسلامی وارد نشوند و سو استفاده نکنند.

**آمریکایی ها می خواهند به بهانه اقتصاد به کشور نفوذ کنند
رضایی همچنین گفت: در ایران اسلامی مردم ما بیدار و فهیم هستند و رهبری حکیم و فرزانه داریم. بیداری ملت از تقابل های بی مورد در درون کشور جلوگیری می کند. در زمان حمله صدام به کویت و لشکرکشی آمریکا، عده ای به دنبال این بودند که ما با آمریکا مستقیماً وارد جنگ شویم؛ اما رهبری حکیمانه امام خامنه ای، ما را از این ورطه نجات داد.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: آمریکایی ها می خواهند از دری که زمانی خارج شدند حالا به بهانه اقتصاد از پنجره اش نفوذ کنند. ما در داخل و بیرون مرزها، به ویژه جزایر سه گانه باید هوشیار باشیم و این خیال خام را با شکست مواجه سازیم.
پیش از سخنان رضایی، ناو سالار پاسدار دستان، با ارائه گزارش کوتاه، مقدم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را به جزایر تنب بزرگ و کوچک گرامی داشت، همچنین سرهنگ صادقی از قرارگاه امام سجاد (ع) حضور رضایی را در جزیره ابوموسی خوش آمد گفت.
کلید واژه های مطلب: بسیج ، هفته بسیج ، جزایر سه گانه
ارسال نظر