سرلشکر محسن رضایی درجمع سپاهیان خرم آباد:
کد خبر: ۲۹۲۶|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
سرلشکر محسن رضایی در سالروز فتح خرمشهر درجمع پاسداران، رزمندگان و بسیجیان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و فعالان قرارگاه حضرت صاحب الامر در خرم آباد گفت: عاشورا ادامه دارد و اکنون در سوریه و عراق و یمن، رسالت زینبی ما برقرار است.
در دنیای فعلی نمی توان به این مذاکرات با غرب اعتماد کرد/راه سربلندی ایران همان راه شهدا استبه گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دوشنبه سوم خرداد در خرم آباد گفت: در ابتدا، آزادی خرمشهر را تبریک می گویم و نیز مقاومت بی نظیر و تاریخی تیپ سر افزار حضرت ابوالفضل (ع) را در عمق خاک عراق تبریک می گویم. هر کس بخواهد غیرت بی نظیر لرستانی ها را بشناسد باید به عملیات حاج عمران در تپه های معروف  2519 مراجعه کند و این جمله معروف مقام معظم رهبری که رزم مردم لر بیش از آنکه شنیدنی باشد دیدنی است، ناظر به حماسه آفرینی های مردم این استان در این عملیات است.  در لرستان تلاش های خوب و ارزشمند  اقتصادي و فرهنگي صورت گرفته اما این استان آنچنان گرفتار مشکلات است که این تلاش ها پاسخگوی مسائل مردم نیست. ما در جنگ همانطور که حضرت امام فرمود: حسینی وارد جنگ شدیم و دوستانی و کسانی چون من که بازمانده آن دفاع و شهدا هستیم باید حقایق انقلاب و دفاع مقدس را برای مردم ایران و جهانیان آشکار کنیم.چرا که عاشورا ادامه دارد و اکنون در سوریه و عراق و یمن، رسالت زینبی ما برقرار است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: حادثه خرمشهر حادثه مهمی است. سوم خرداد را باید عید استقلال بخوانیم. اگر چه بهمن 57 با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی پیروز شدیم اما تثبیت این شعار چند سال طول کشید. آزادی را با سقوط رژیم شاه به دست آوردیم و دوازدهم فروردین 58 هم «جمهوری اسلامی»  محقق شد اما استقلال ایران همچنان متزلزل بود. دشمنان جنگ را بر ما تحمیل کردند و خرمشهر را گرفتند تا ما در مقابل برگشت خرمشهر تابع آنها شویم. اگر این اتفاق می افتاد ما وابسته می شدیم. بزرگترین ویژگی سوم خرداد این بود که با اتکا به خودمان سرپا ایستادیم و در برابر جهانیان استقلال و توانایی خود را اثبات کردیم و نشان دادیم که ما می توانیم. بنابراین سوم خرداد عید استقلال است. ما در خرمشهر پنج هزار و چهارصد کیلومتر زمین آزاد کردیم و بیست هزار اسیر گرفتیم و غنایم خرمشهر تا چند سال به کمک ما آمد. اما موضوع مهمتر از این ابعاد مادی اثبات توانمندی و استقلال ما بود.

در دنیای فعلی نمی توان به این مذاکرات با غرب اعتماد کرد/راه سربلندی ایران همان راه شهدا استاستاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: این روزها سالگرد عملیات حاج عمران هم هست. این عملیات هم نشان دهنده آمادگی ما بود و صحنه رزم بی بدیل لرستانی ها بود. در عملیات حاج عمران در سخت ترین شرایط تنها راه حلی که برای پیروزی به نظرم رسید استفاده از تیپ 57 ابوالفضل لرستان بود تا در ارتفاعات دشوار چنین رزمی را به انجام رسانند. صدام اصرار داشت آن ارتفاعات را تصرف کند. اما مقاومت بی نظیر لرستانی ها نیت صدام را باطل کرد و این تیپ به رغم شهدای زیادی که تقدیم کرد بلافاصله تبدیل به لشکر حضرت ابوالفضل شد و در عملیات بعدی یعنی کربلای چهار با معبر و نفوذي که ایجاد کرد مقدمه پیروزی بزرگ کربلای پنج را فراهم ساخت.
سرلشکر رضایی در ادامه افزود:  در این حادثه ها عبرت های بزرگی وجود دارد. مقاومت زرمندگان دفاع مقدس به ما درس هایی می دهد. یکی آنکه انقلاب اسلامی در لباس خودش و با فرهنگ خودش می تواند پیش برود. اگر لباس و راه و مرام انقلاب عوض شود، توفیقی به دست نمی آید. اما اگر به راه انقلاب رفتیم افتخاری مثل آزادسازی خرمشهر شکل می گیرد و مشکلات اقتصادی را می توان حل کرد که البته این منافاتی با استفاده از دانش جهانی و تجربیات بین المللی ندارد. راستی چرا امروز به ارزش های انقلاب توهین می شود و به حجاب ، ایثارگری  ،تسبيح ،مهر و محاسن و يا ادبيات مقاومت حمله می شود؟ این تحرکات برای این است که راه انقلاب طی نشود و پیروزی های ملت ایران متوقف شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از ویژگی های راه انقلاب این است که به عوض آنکه به استکبار امید ببندیم، امیدمان به مردم کشورمان و به رهبر عزیزمان باشد تا تاریخ سیاه پهلوی و قاجار تکرار نشود که به روس ها ، انگلیسی ها و آمریکایی ها تکیه می کردند. انقلاب آمد و به ما گفت به داشته ها و استعدادها و توانایی های خودتان اعتماد و تکیه کنید. اکنون ببینید آمریکایی ها چه بلایی دامن گیر منطقه کرده اند. مثل همین بهانه آتش بس در سوریه تا به تروریست ها فرصت تجهیز دوباره بدهند. آنها در مقابل چشم جهانیان یاسر عرفات را وادار کردند تا اسلحه را کنار بگذارد و بگوید ما دیگر کار مسلحانه نمی کنیم و فقط مذاکره می کنیم. نتیجه چه شد؟ وقتی حماس پیروز شد آنها میز مذاکره را بر هم زدند و ده دوازده سال است که غزه را بمب باران می کنند. بنا بر این در دنیای فعلی نمی توان به غرب اعتماد کرد. دکتر رضایی در ادامه گفت:  در موضوع برجام هم همین گونه است. البته مصوبه برجام سه نسخه دارد یکی مصوبه شورای امنیت ملی، یکی مصوبه مجلس و یکی برجامی که رهبر معظم انقلاب به صورت مشروط پذیرفتند. دو نسخه اول ضعف هایی دارند اما نیروهای حزب الهی و متدین حواسشان جمع باشد که ملاک ما مصوبه مشروط مورد تایید رهبری است. آمریکایی ها تحریم ها را روی کاغذ برداشتند اما در عمل بازی در می آورند و به قول عوام زیرآبی می روند. اخیرا وزرای چند کشور اروپایی از آمریکا خواسته اند برای شروع تبادلات مالی به آنها تضمین بدهد. اینها نشانه های وجود بی اعتمادی است. البته ما در برجام دفع شر کردیم ولی باید همچنان یک دستمان موشک و سلاح باشد و یک دستمان برای مذاکره. اگر غیر از این شد و فقط دنبال مذاکره باشیم هرگز به جایی نخواهیم رسید.در دنیای فعلی نمی توان به این مذاکرات با غرب اعتماد کرد/راه سربلندی ایران همان راه شهدا است
دکتر رضایی گفت: ویژگی دوم راه انقلاب این است که به جای "ما می توانیم" بگوییم من می توانم! این منّیت را اول بار از بنی صدر شنیدیم. اگر این منیّت از دولت ها شنیده شود بدانید آن راه ولایت و رهبری و انقلاب نیست. دولت باید از همه جناح ها و از همه توانایی ها و همه کارشناس ها استفاده کند. در دفاع مقدس با شعار ما می توانیم یک جوان هجده ساله به ژنرالی تبدیل شد که همه را حیرت زده کرد. شهید صیاد شیرازی و شهید عباس بابایی هم اینگونه بودند. با شعار ما می توانیم، تفرقه ها کم می شود و انگیزه ها زیاد. آنوقت کار برای خدا می شود و توفیق حاصل می شود.

وی افزود: راه امام  و راه انقلاب، "ما می توانیم" است و محور این توانستن، ولایت و رهبری است. رهبر معظم انقلاب، پرچمدار این توانستن است و شجاعانه در عرصه بین الملل ایستاده و عزت ایران اسلامی را شکل داده است.
 ویژگی سوم راه انقلاب، خلاقیت و نوآوری و استفاده از اندیشه در عبور از مشکلات است. در آموزه های قرآنی هم آمده است، نصرت الهی شما را فریب ندهد. امروز بدون خلاقیت کاری نمی تواند انجام شود. مثلا در لرستان، با ویژگی های خاصش باید فرمول هایی به کار گرفته شود تا بیکاری بالای این استان برطرف شود. کارهایی که این چند سال صورت گرفته اگر چه ارزشمند است اما در حد عملیات ثامن الائمه است و تا فتح المبین راه زیادی مانده است. من واقعا شگفت زده ام که چرا راه دفاع مقدس و راه انقلاب در کشور دنبال نمی شود و چرا راه هایی آزمایش می شود که از آن نتیجه ای نگرفته ایم. مگر سقوط رژیم شاه و پیروزی های دفاع مقدس بد بوده است؟ پس چرا راه انقلاب را نمی رویم؟ آزادی خرمشهر، انبوهی درس و عبرت برای آینده ما دارد. درخواست من از جوانان این است که بدون تعصب و دور از القائات رسانه های بیگانه و افراد مغرض تاریخ انقلاب را مطالعه کنند. آنوقت خواهید دید که راه سربلندی ایران همان راه شهدا است.
گفتنی است سرلشکر رضایی در ابتدای  سخنرانی خود با تسلیت درگذشت امیر سلیمانجاه او را یکی از برادران و همرزمان خود در حماسه های سالهای دفاع مقدس خواند و گفت: امیر سلیمانجاه در عملیات فتح المبین و آزادی خرمشهر نقش بزرگی داشت و جوانان ما باید از این افتخارآفرینان الگو بگیرند.
ارسال نظر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
منوچهر لطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
0
اقتدار هرکشور مهم و اصل میباشد
منوچهر لطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
0
پاسداران انقلاب اسلامی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی را در عرصه های فرهنگی سیاسی دفاعی اقتصادی و...را اجرا کننده میباشندسال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است