کد خبر: ۳۱۸۲|
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۵
سرلشکر محسن رضایی با اشاره به عملیات آزادسازی موصل، آن را نشانه قدرت مردم و دولت عراق در تصمیم‌گیری در سرنوشت آن کشور دانست و بیان داشت که این آمریکایی‌ها هستند که باید با آن تصمیمات همراهی کنند.
به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر رضایی»،دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار یادداشتی در اینستاگرام شخصی خود، عملیات آزادسازی موصل را شکستی بزرگ برای تکفیری‌ها و حامیان سعودی و آمریکایی آنان دانست.

متن این یادداشت به این شرح است:

آزادی موصل به منزله یک شکست تمام‌عیار برای تکفیری‌ها و حامیان آمریکایی و سعودی ایشان است. آمریکایی‌ها در یک تناقض آشکار از سویی در حمایت و همکاری نسبت به تکفیری‌ها هستند و از سوی دیگر به دولت عراق برای مبارزه با این تروریست‌ها همکاری می‌کنند. هم‌دستی در جنگ دارند وهم دستی در صلح.

جالب اینجاست که آمریکایی‌ها تلاش می‌کردند نیروهای مردمی در عملیات آزادسازی موصل حضور نداشته باشند تا در صورت پیروزی این موفقیت به نام ملت و ارتش عراق ثبت نشود. امریکا نقش پررنگی در این عملیات‌ها نخواهد داشت، همین حضور حداقلی اما به منزله پیروزی جبهه مقاومت است؛ چراکه نشان می‌دهد تصمیم‌گیری در عراق با دولت و ملت است و این امریکاست که باید همراهی کند.


آزادی موصل؛ شکستی تمام‌عیار برای تکفیری‌ها و حامیان آنان
ارسال نظر