دکتر محسن رضایی در آیین افتتاح اولین قرارگاه جهاد توانمندسازی:
کد خبر: ۳۲۳۵|
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح چهارشنبه 17 آذرماه 1395 در آیین افتتاح اولین واحد جهاد توانمندسازی کشور در شهر فردوس استان خراسان جنوبی گفت: ما تجربه دفاع مقدس را داشتیم که توانستیم با خودباوری و ایمان کارهای بزرگ را به سرانجام برسانیم.
به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر رضایی»، رئیس خیریه جهاد توانمندسازی گفت: شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام، پدر منجی عالم بشریت را به شما و شیعیان و پیروان ائمه اطهار و همه مسلمین جهان اعم از برادران اهل سنت و همه آزادی‌خواهانی که منتظر فرزندان این امام عزیز هستند، تسلیت عرض می‌کنم و تشکر می‌کنم از جناب آقای کسا مدیرعامل محترم خیریه امام علی علیه‌السلام، که زحمت کشیدند. مدت‌هاست که در این استان و این شهرستان و منطقه، کار عمران و آبادانی را از روستاها شروع کرده‌اند. از شهرهایی شروع کرده‌اند که اساس این انقلاب بر دوش آن‌ها بوده است. دفاع مقدس هم بر دوش آن‌ها بوده است. همین پابرهنه‌ها و مستضعفینی که تکیه‌کلام حضرت امام  و مقام معظم رهبری بوده و هست ، بار امنیت و عزت این کشور و سربلندی ایران بر دوش گرفتند .
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من هم برای حمایت و تشویق شما بزرگواران، وظیفه خودم می‌دانستم که بیایم و به شما عرض کنم که از این حرکت حمایت می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا ان‌شاءالله به‌پیش بروید. از شهرستان فردوس چنین انتظاری هم می‌رود که الگوی یک حرکت جهادی در کشور بشود. شهدای بزرگواری که این شهرستان تقدیم انقلاب کرده است مانند شهید عزیز مهدی صبوری و برادرشان محمود یا شهید پارسا که از یک خانواده‌ی سه شهید هستند. از افراد برجسته سال‌های دفاع مقدس بودند. از فرمانده گردان‌هایی بودند که در جبهه‌های جنگ، صدها نفر را فرماندهی می‌کردند متعلق به این شهرستان بودند. 

معجزه آبادسازی باید به دست مردم رخ بدهد
این شهرستان چنین انسان‌هایی در میان خودش داشته و دارد. ده‌ها و صدها ایثارگر و چهره‌ای که کمتر نامی از آن‌ها ذکر می‌کنند. انسان‌هایی شایسته و مؤثر از آخوند ملااکبر گرفته تا فرد صالحی مانند فاضل تونی گرفته تا حداقل صد پزشک و متخصصی که همین الآن در کشور خدمت‌رسانی می‌کنند. این شهرستان دارای امکانات دانشگاهی خوبی هم هست. دانشگاه خوب و سه هزار دانشجو که پتانسیل بالایی دارند و می‌توانند علاوه بر فراهم آوردن آب در کویر، حتی کویر را به طلا تبدیل کنند.
دکتر رضایی گفت: مگر ما در دوران جنگ چه داشتیم؟ ما که با دست‌خالی وارد جنگ شدیم. ما از دشمن تانک به غنیمت می‌گرفتیم و در عملیات بعدی علیه خودش از تسلیحاتش استفاده می‌کردیم. الآن موشک‌های جمهوری اسلامی به برد 2 هزار کیلومتر و میزان خطای چند متر رسیده است. حالا چطور است که نمی‌توانیم خودرو تولید کنیم و زمین‌های اینجا را آباد کنیم؟ آب فراهم می‌شود اما مهم این است که بتوانیم انسان‌ها و جوان هامان را راه بیندازیم. چون فکر و ایمان این جوانان می‌تواند همه مشکلات را از سر راه بردارد. 
رئیس خیریه جهاد توانمندسازی گفت: این ستاد جهاد توانمندسازی که عده از دوستان در آن جمع شده‌اند و من از آن‌ها حمایت می‌کنم، هدفشان همین است که با به راه انداختن جوانان، مشکلات را از سر راه بردارند. شعارشان این است که "محرومیت‌زدایی توسط محرومین"و ان‌شاءالله محرومیت‌ها با دست همین مردم رفع خواهد شد.فردوس بشود یک فردوس دیگری. گویی شهری از آسمان به زمین آمده است.پیشرفت اقتصادی این شهر و روستاهایش باید با هم گره بخورد و همه‌چیز مکمل هم باشد. اقتصاد فردوس مکمل این بیست‌وچند روستا بشود، طوری که اگر محصولی تولید می‌شود، به اینجا بیاید و بسته‌بندی و راهی سردخانه و انبار بشود و صادرات صورت بگیرد. شما خواهید دید که آن‌چنان معادنی از ثروت در دل جوانانتان است که ده سال دیگر متعجب خواهید شد و خواهید گفت: عجب پس ما این ثروت را داشتیم و بی‌خبر و بی‌بهره بودیم. 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید گرد تردید به این کشور بپاشانند. نباید گرد ناامیدی بر چهره جوانان این مرزوبوم بپاشانند. باید الگویی تولید بشود که بدانیم چطور دستمان را به زانویمان بگیریم و با دست خود دست و ایمان و تعهدپذیری خود شما، یک الگویی ساخته بشود که چطور ما خودمان دست به زانوی خود بگیریم و شهرها را بسازیم. باید از فرهنگ شروع کنیم. این کار جهادی است که مردان و زنان این شهرستان را توانمند کنیم و برای این کار باید از فرهنگ آغاز کنیم. ما باید خودمان را باور کنیم. خدای متعال به ما استعدادهای فراوانی داده است که باید از آن‌ها استفاده کنیم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (علیه‌السلام) گفت: یکی از عرفا می‌فرمود آن‌قدر خدای متعال نعمت‌ها و امکانات زیادی به ما انسان‌ها داده است که بزرگی خداوند را از نگاه به انسان می‌توان فهم کرد. خودباوری نقطه آغاز توانمندسازی است. جوان‌های اینجا در آسمان دولت یا آسمان کشور دیگر نباید نگاه کنند، باید به آسمان خودشان نگاه کنند.دولت و دیگران باید بیایند و این حرکت و جوانان حمایت کنند. اگر شما حرکت را شروع کنید، همه پشت سر شما می‌آیند. 
دکتر رضایی گفت: کار را باید از اعتقادات شروع کرد. امروز فقر و بیکاری در کشور ما تهدید بزرگی است. کمتر از مبارزه با شاه و صدام نیست. کمتر از آزادسازی خرمشهر، موصل و حلب نیست. مقام معظم رهبری از ما می‌خواهند که اقتصاد مقاومتی تبدیل به یک جهاد بشود. با نیت خالصانه و نیت موفقیت ایران و نیت شکست آمریکا و دشمنان ما ، باید وارد عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم شد. 
وی افزود: قرآن کریم می‌فرماید اگر به قریه‌ای می‌روید. اگر ایمان و تقوای الهی شکل بگیرد، از زمین و آسمان برکات خدا، وارد می‌شود.  پس اگر جایی ایمان و تقوا بود ولی آبادانی نباشد، معنایش این است که در ایمان و تقوای ما باید اشکالی باشد. در آیه قرآن که اشکالی نیست. اگر جایی ایمان و تقوا بود ولی زمین آباد نباشد در آن ایمان اشکالی است. اشکالش الآن این است که ما اسلام را طوری شرح نمی‌دهیم که باعث آبادانی بشود. نماز را طوری تعریف نمی‌کنیم که باعث آبادانی بشود. همین خیریه به نام ، علی ابن ابیطالب مولای متقیان است. امام علی علیه‌السلام در مسجد نماز جماعت می‌خواندند، فرد فقیری به مسجد می‌آید و گله می‌کند که من گرسنه هستم. می‌بیند که یکی از این نمازگزاران دستش را تکان می‌دهد و انگشترش را با اشاره نشان می‌دهد. او می‌رود و انگشتر می‌گیرد و  تأمین معاش می‌کند. نماز از معاش جدا نیست . این کار را در این منطقه از نماز شروع کنید. 
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: ما در اینجا به دنبال نماز و مسجدی هستیم که آبادانی را به همراه خودش بیاورد. سرمنشأ آبادانی ما باید به نماز و اعتقادات ما بازگردد. شما استعدادهای ذاتی این شهر و روستاها را شناسایی کنید. اگر در پزشکی استعدادهای فراوانی دارید، به گردشگری سلامت روی بیاورید و بیماران کشورهای همسایه را به اینجا بکشانید. این یک مثال است. باید تحقیق و بررسی کنید و تقسیم‌کار کنید. محصولات کشاورزی اینجا مانند زرشک و زعفران و انار و عناب، را مطالعه کنید و ببینید چه مشکلی دارند و فراوری این محصولات را با زنجیره‌ای از تولید شروع کنید. جلوی خام فروشی را بگیرید و طرح اقتصادی کل شهرستان را مشخص کنید. امیدوارم بار دیگر بتوانم به اینجا بیایم و با شما صحبت کنم. معجزه باید به دست مردم اینجا رخ بدهد.


ارسال نظر
انتشار یافته:
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
کاظم حبیبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
0
0
سردار آماده شهدات هستیم شورای بسیج دانشجویی روربهان ساری کاظم حبیبی رشته کامپیوتر نرم افزاری تندرویها ی امریکا واسراییل بدانند ما از آنها تندروتر هستیم