دکتر محسن رضایی در مسجد جامع آل یاسین تهران:
کد خبر: ۳۳۴۰|
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، پنجشنبه شب در جمع خانواده معزز شهدا، بسیجیان و نمازگزاران مسجد جامع آل یاسین تهران گفت: امروز آقای ترامپ توییت کرده که من به ایران اخطار داده ام. بزرگ تر از تو به ایران اخطار داده اند و کاری نتوانسته اند بکنند.
ه گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین یادواره شهید مدافع حرم، سردار حاج جواد محمدی فرد با تبریک میلاد حضرت زینب (س) ، گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ولادت با سعادت قله رفيع و استوار انسانیت و اسوه صبر را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می کنم. همچنين اولین سالروز تولد علی اکبر محمدی فرد را به خانواده شهید محمدی فرد در سالگرد شهادت پدرش تبریک می گویم.آقاي ترامپ تند نرو!
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: دهه فجر، دهه پیروزی ملت ایران است و امیدواریم بتوانيم این راه را ادامه دهیم و امانتی را كه به ما سپرده اند به صاحبش برگردانیم. انقلاب اسلامی از ایران شروع شد و در دنیا طنین افکند و دشمنان قسم خورده ایران هم این حادثه را با اعجاب توصيف كردند. این اعترافات چند دلیل داشت. ملت ایران در برابررژیمي بسیار مقتدر پیروز شده بود؛ رژيمي كه همه نوع ابزار سرکوب در داخل داشت. خبرچین های شاه در همه جا بودند. تشکیلات سازمان امنیت ایران را موساد،سی آی ای و سازمان جاسوسی انگلیس آموزش داده بودند و آنها هم در همه جا شنود و مخبر داشتند. از سال 1353اطوری به خفقان شدت دادند که سران مبارزان زنداني و تبعید شدند. شهربانی شاه هم به ساواک کمک می کرد.‌ شاه که در بیرون از ایران به عنوان ژاندارم آمریکا و برادر اسرائیل شناخته می شد، با حمایت هایی که از اسرائیل داشت و نفت ما را به رژیم اشغالگر می فروخت در کشورهای اسلامی ما را سرافکنده کرده بود. پیش از انقلاب 50 هزار مستشار آمريكايي در در ایران بودند که بخش زیادی از درآمدهای نفتی شاه را خرج می کردند؛ به طوري كه تعداد ی از آمریکایی ها ا متولد ایران هستند.. همه اروپا از شاه حمایت می کردند. شوروی و چین هم در ماه های آخر علنا از شاه حمایت می کردند. همه دنیا تقریبا پشتیبان شاه بود. ملت ایران با این موجود در افتاد. در این شرایط ساواک در اوج خوشحالی از پیروزی هایش، مقاله ای با امضای رشیدی مطلق در روزنامه اطلاعات به چاپ رساند كه به دنبال آن انفجاري از اعتراضات رخ داد و انقلاب آرام آرام شدت گرفت. حادثه پشت حادثه به وقوع پيوست و این رژیم مقتدر به زانو در آمد.
دكتر محسن رضايي افزود: نقطه عبرت آموز این است که انقلاب اسلامي در شرایطی روی داد که سران و رهبران انقلاب در میان مردم نبودند، بلكه اعلامیه ها امام به قم و تهران می آمدند و پیام امام را به مردم می رساندند. مردم هسته های انقلابی را به راه انداختند و مراسم های چهلم شهدا در تبریز و شهرهای دیگر، ارتباط انقلابیون را تسهیل کرد. این هسته های پنهان در شهر یزد و اصفهان وسایر بلاد هم همدیگر را پیدا کردند و این رودخانه ها به دریا مبدل شد.بنابراين شگفتی دنیا از این حادثه به حق است.
دکتر رضایی با طرح این سوال که رمز این واقعه عظيم چه بود؟ گفت: حضرت امام تاريخ و تحولات مشروطه را مطالعه کرده بودند ، حوادث ملی شدن صنعت نفت را به چشم خود دیده و حضور در پانزدهم خرداد را نيز لمس و تجربه كرده و با تجربه این رویدادها به میدان آمده بودند. مساله مهمی بود این تجربه. ولی رمز اصلی اندیشه امام بود که معتقد بود اگر مردم و اسلام در کنار هم باشند معجزه می کنند. این حقيقت در اندیشه امام شکل گرفته و نهادينه شده بود. رهبر معظم انقلاب فرمودند از امام پرسیدم شما کی به فکر جمهوری اسلامی افتادید، امام گفته بودند: ما به تکلیفمان عمل کردیم. ما کوتاهی نکردیم و به دستور خدا عمل کردیم. این گونه شد که دین ، صداقت ، فداکاری و ندای قرآن به گوش مردم رسید، فطرت های الهی بيدار شد و به هم پیوست و انقلاب رخ داد.

آقاي ترامپ تند نرو!

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: مردم به زندگی و وصیت شهدا نگاه کنند و رمز پیروزی را در حيات طيبه خانواده هاي شهدا ببینند. این نوع انسان ها در مکتب امام تربیت شدند. اینها بودند که این حادثه بزرگ را ايجاد کردند و رژیم مستبد پهلوي را از پای در آوردند. از آن روز ملت ایران از پای ننشستند. در همه این حوادث من شاهد بودم که مردم چه تلاش هاكردند و چه سختی ها و مرارت هايي را متحمل شدند. امروز فرزندان امام با رهبري داهيانه رهبرفرزانه انقلاب ، ما را تا مرزهای مدیترانه به پيش برده اند ؛ طوري كه فرزندان شما در آنجا کمک مستشاری می کنند و موشک های ما تا 2000 کیلومتر آن سو تر اهداف را با دقت مورد اصابت
قرار مي دهند. دكتر محسن رضایی با اشاره به پیام ها و رفتارهای ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا گفت:امروز آقاي ترامپ توييت كرده كه من به ایران اخطار داده ام. بزرگ تر از تو به ایران اخطار داده اند و کاری نتوانسته اند بکنند. مراقب باشيد آقای ملک سلمان و نتانیاهو زیر پای شما پوست خربزه نیندازند. آقای ترامپ بیشتر فکر کنید.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنان خود گفت :اگر از ارزش های انقلاب فاصله بگیریم، نه تنها نمی توانیم مشکلات بزرگ را حل کنیم، بلكه در حل مشکلات روزمره هم فرومی مانیم. ما باید ارزش های انقلاب مانند وحدت و فداکاری وولایت وکار برای خدا را حفظ کنیم و موانع را پشت سر بگذاریم. تا امروز از حوادث بزرگی عبور کرده ایم و باید بدانیم اگر از این راه فاصله بگیریم، مشکلات ما مانند تورم و بیکاری بيشتر می شود. ما مشکلات اقتصادی را هم با همين ارزش ها می توانیم پشت سر بگذاریم. در جنگ سیم خاردار هم به ما نمی دادند، اما امروز تانک و موشک می سازیم. قبل از انقلاب با میلیاردها دلار به ما موشک نمی دادند. حالا همه اینها را می سازیم.با اين حال در بخش اقتصاد این گونه پیشرفت هاي درخشان دیده نمي شود. اقتصاد، صنعت و خودرو ملي ما شایسته ملت ایران نیست. برای پیشرفتهاي شگفت انگیز، باید به ارزش ها برگردیم. چند سال پیش هواپیمای آر کیو 170 را نیروهای ما در 6 ماه مشابه سازی کردند. هواپیمای ما بهتر از نمونه اصلی بود و کشورهای دیگر حاضر بودند آن را از ما تهیه کنند. 

آقاي ترامپ تند نرو!

دکتر رضایی افزود: اگر مديران در همه ادارات ما مانند شهدا و آتش نشان های فداکار با نهايت تعهد و احساس مسوولیت کار کنند، هیچ مشکلی باقی نمی ماند. بياييد در سالگرد انقلاب به فرمول پیروزی انقلاب برگردیم.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) ادامه داد: فداكاري هاي شهدای مدافع حرم ، ستودني و ارزشمند است. آمریکایی ها می ترسند که در زمین فعال شوند؛ اما مبارزين شیعه جلو پیشرفت داعش را گرفته اند و نقشه های آمریکایی ها را نقش بر آب کرده اند. رزمنده ای که از وسط تهران با این روحیه به 2000 کیلومتر آن سو تر برود کار بزرگی کرده است که نمی توان آن را با هيچ سنجه و عياري جز معيار اخلاص و عبوديت حق سنجيد.
دکتر رضایی با اشاره به روایتی در مورد خلقت انسان گفت: خدای متعال به فرشته هایش گفت: شما آنچه را من مي دانم، نمي دانيد. آن چيز ، عاشورا و حضرت امام حسین (ع) و زینب (س)بود. بدانيم كه شهدا امتداد علم الهي اند و عظمتی که در دل جوانان انقلابی و شیعه موج مي زند،از علم خداوند منشأ گرفته است.

در ابتدای این مراسم كه با حضور حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني امام جماعت مسجد ال یاسین برگزار شد، پس از پخش نماهنگی از سردار حاج جواد محمدی فرد (ابوفاضل)، در فضایی معطر از یاد و خاطر شهدا از خانواده این شهید مدافع حرم تجلیل شد. در این تجلیل پدر و مادر شهید محمدی فرد، ابوالفضل محمدی فرد فرزند سه ساله و علی اکبر محمدی فرد، فرزند یکساله شهید، لوح هاي تقدیری به رسم یادبود دریافت کردند.
ارسال نظر