مدیر فنی ستاد سایبری محسن رضایی
کد خبر: ۷۷۰|
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
ستاد سایبری محسن رضایی با سه برنامه اصلی فعالیت خود را از سال گذشته به صورت جدی آغاز کرده است.
استقبال از ویکی‌رضایی بی‌نظیر بود

حمید مستوفی مدیر فنی ستاد سایبری محسن رضایی با برشمردن این سه فعالیت اولین آنرا راه‌اندازی وب‌سایت‌های معرفی‌کننده شخصیت، سوابق و برنامه‌های این کاندیدای ریاست جمهوری در کنار وبلاگ‌هاو وب‌سایت‌های خبری-تحلیلی عنوان کرد و گفت: «این وب سایت هابه طور دائم درحال به روزشدن هستند‌.«
از جمله این وب‌سایت‌ها می‌توان به مجتمع رسانه‌ای تبلیغاتی دکتر محسن رضایی، پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی و وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگری اشاره کرد که در فضای سایبری تبلیغات گسترده ای را برای انتخاب کاندیدای منتخبشان پی‌می‌گیرند.
مستوفی دومین بخش از فعالیت های ستاد سایبری رضایی را راه اندازی شبکه اجتماعی گسترده ای با نام «امین 313» عنوان کرد و در توضیح آن گفت: «شبکه اجتماعی امین 313 رابط اعضا ستادهای مختلف، گروه ها، تشکیلات و شبکه های اجتماعی است که برای دکتر رضایی فعالیت می کنند. در واقع امین 313 به عنوان یک نرم افزار حلقه واسط بین اعضاعمل می کند. چنین شبکه اجتماعی برای اولین بار است که در محیط اینترنت برای تبلیغات انتخاباتی یک کاندیدا مورد استفاده قرار می گیرد و دکتر رضایی با اعتمادی که به جوانان داشتند مسوولیت این کار را به یک گروه جوان و متخصص آی تی سپردند»
به گفته مستوفی، امین 313 یک سیستم اتوماسیون اداری است که فعالان ستاد محسن رضایی و هواداران ایشان با دریافت شناسه کاربری و رمز عبور به عضویت آن درآمده و با هم مرتبط می شوند.
وی توضیح داد: «تکنولوژی استفاده شده در این سیستم تکنولوژی بسیار بالایی است. امین 313 بر پایه داده های مکانی فعالیت میکند یعنی افراد از مکانهای متفاوت موقعیت خود را اعلام و فعالیت می‌کنند. با سیستم امین 313 اعضای ستاد رضایی از روستاها محله‌ها و شهرهای مختلف با تکنولوژی
web GIS (geographic information system) با هم در ارتباط هستند. همچنین بدلیل مجهز بودن امین 313 به سیستم مدیا سرور امکان ویدیو کنفرانس هم بین اعضا ایجاد شده است.»
ما این سیستم را سال گذشته طراحی کردیم و از زمان آغاز فعالیتش هشتاد هزار نفر از اعضا ستاد در آن عضو شده‌اند.
مستوفی در توضیح سومین فعالیت عمده ستاد سایبری محسن رضایی توضیح داد: «بی نظیرترین کار ما در فضای سایبری که همه فعالان حوزه آی تی هم آنرا تایید می کنند ایجاد پرتال ویکی رضایی است. ویکی رضایی برنامه‌های دکتر رضایی را برای 405 شهر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، ورزش، هنر، صنعت و غیره ارائه کرده است. پوشش دادن 405 شهر و دریافت اطلاعات و تبادل نظر درباره آنها کار عظیمی بود که تنها با سیستم امین 313 قابلیت اجرایی شدن پیدا کرد. ما با این شبکه اجتماعی با اعضایمان در سراسر ایران در ارتباط بوده و اخبار و اطلاعات ایشان را برای استفاده در ویکی رضایی دریافت می کردیم. به این ترتیب امکان مشارکت مردم را در تعیین نیازهای این شهرها و تدوین برنامه های آن ایجاد کردیم.»
مستوفی ادامه داد: «اهدافی که ما در ویکی رضایی دنبال می کنیم اولا ارائه برنامه و طرح ها به تفکیک شهرها و در درجه دوم جلب مشارکت مردم در تدوین این برنامه هاست. ما برای رسیدن به این دو هدف برای اولین بار در کشور تکنولوژی پیشرفته ای را برای پرتال ویکی رضایی به کار گرفتیم.»
وی در توضیحات خود افزود: «ویکی رضایی یک سیستم مدیریت دانش بوده و دارای این سه زیر سیستم است. اول ویکی مدیا که از همان تکنولوژی ویکی پدیا بهره گرفته و کارش به اشتراک گذاری اطلاعات و گرفتن نظرات مردم و نمایش آنها در سایت است.
دوم سیستم بحث گردش سلسله مراتبی اطلاعات است. اطلاعات مربوط به این 405 شهرکه مردم وکاربران در آن تغییرات ایجاد می کنند در یک پروسه گردشی مورد ویرایش و بازبینی قرار گرفته و بعد منتشر می شود. در این گردش اطلاعات نظر هر یک از افراد در یک پروسه گردشی با افزودن نظرات دیگر در نهایت در وب سایت به نمایش در می آید.»
مستوفی در توضیح تکنولوژی web GIS (geographic information system) گفت: «"وب جی آی اس" تکنولوژی و قابلیتی است که بر اساس آن افراد این امکان را دارند که شهر مورد نظرشان را از روی "مپ سرور"ی که نوشته شده انتخاب کرده و اطلاعات مورد نظرشان را وارد یا ویرایش کنند.»
وی توضیح داد: «درسیستم ویکی رضایی یک اتوماسیون اداری وجود دارد که 1400 نفر در شهرهای مختلف و درکل کشور با دسترسی به گردش مکاتبات الکترونیک نظراتشان را اعلام می‌کنند که در دو مرحله مورد تأیید و جمع‌بندی قرار می‌گیرد و پس از آن در سیستم به نمایش در می‌آید. طراحی و راه‌اندازی امین 313 نزدیک به چهار ماه زمان برد و پس از آن به سرعت توانستیم در کمتر از یک سال اطلاعات مربوط به شهرها را جمع‌آوری تایید و بارگذاری کنیم.»
مدیر فنی ستاد سایبری محسن رضایی گفت: «در روز افتتاح این وب سایت استقبال از ویکی رضایی بی‌نظیر بود. پهنای باند ما در آن روز به "45 مگا بایتس" رسیده بود و این حجم بسیار بالایی است. این پهنای بالای باند گویای بازدید کننده بسیار زیاد وب سایت ویکی رضایی است.»
این مدیر جوان فعال در ستاد سایبری محسن رضایی تاکید کرد: «دکتر رضایی به صنعت آی تی و خلاقیت‌ها و توانایی‌های نرم افزاری جوانان در سطح بسیار بالایی اعتماد و توجه کرده‌اند»
313amin.ir
http://rezaee.ir
http://mrezaei.ir
http://tabnak.ir
http://tabnakdaily.ir
http://irams.ir


ارسال نظر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
sevda
|
-
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
0
4
دکتر حمايت ما هميشه پشت شماست
بيتا آقايي اقدم
|
-
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
0
0
ا سلام و درود خدمت جناب آقا دکتر رضايي

درد و دل يک دختر ايراني

اينجانب شديدا پيگير برنامه ها و راهکارهاي شما ميباشم و درميان همه نامزدها راهبردهاي شما در تمام موضوعات منطقي و اجرايي ميباشد. و قطعا انتخاب اصلح اينجانب ميباشيد و پيوسته به اشاعه برنامه هاي شما در بين آشنايان و دوستانم پرداخته و نظر بسياري را به شما معطوف گردانده ام.

نکته اي که تا کنون راه هلي از جنابعالي نشنيده ام در مورد چگونگي ايجاد اشتغال براي جواناني ست که با مدرک فوق ليسانس خانه نشين هستند.

جناب آقاي دکتر رضايي، اينجانب داراي مدرک فوق ليسانس با معدل بالاي 18 از دانشگاه آزاد تبريز در رشته آموزش زبان انگليسي ميباشم. باوجود اينکه ساکن اردبيل هستم با هزار اميد و زحمت و هزينه فراواني که به دوش پدر بيمارم گذاشتم به ادامه تحصيل در تبريز پرداختم اما اکنون که با رتبه ممتاز فارغ التحصيل شده ام و با نبود شغل مناسب و استخدام در زمينه تخصصي اينجانب و وجود پارتي بازي در همين قضييه استخدام، تمام درها را به رويم بسته شده و ديگر انگيزه اي براي ادامه تحصيل ندارم. زيرا تاکنون در آزمون هاي استخدامي آموزش و پرورش و حتي دستگاههاي ديگر، فراخواني براي رشته تخصصي اينجانب نشده است و افراد بسياري از هم رشته اي خودم را ديده ام که در رشته ديگري غير از زبان تقاضاي استخدام داده اند.

آقاي دکتر رضايي چرا بايد معلميني که با مدرک ديپلم يا فوق ديپلم استخدام هستند به اجبار و به صورت صوري در دانشگاههاي تربيت معلم ادامه تحصيل بدهند فقط براي ارتقاء مدرک نه علم و افزايش حقوق، وجواناني مثل بنده که به صورت تخصصي در زمينه آموزش با بهترين معدل و با مدرک فوق ليسانس فارغ التحصيل شده ايم و با متدهاي نوين آموزش زبان خارحي آشنا هستيم و داراي مقاله معتبر دراين زمينه، در دبيرستانها به کار گرفته نميشويم؟
آقاي دکتر رضايي گناه من چيست که سهمييه استخدامي ندارم اما پدري دارم ديابتي_ديالييزي و ازکار افتاده که هزينه بيماري اش کمرشکن ميباشد وبا اين حال هزينه تحصيل بنده را با زحمت بسيار تآمين کرده است تا شايد بعد از تحصيل، شغل و درآمدي داشته باشم اما افسوس وصد افسوس... آقاي رضايي براي افراد مثل بنده جه برنامه اي داريد؟ ازامروز بادقت بيشتري پاي صحبت هايتان مينشينم تا پاسخ خود را بشنوم يا منتظر پاسخ شما ازطريق ايميل هستم

باتشکر فراوان و آرزوي موفقيت و پيروزي شما در انتخابات

09143537045
amin
|
-
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
0
0
به خدا قسم مديون اين مردم هستيد اگر محسن انتخاب نشه محسن به خدا لياقت داره.محسن مرد ميدانه وشونه خالي نميکنه . ما به محسن اعتماد داريم. ستاد انتخاباتي دکتر رضايي از پا ننشينيد
خواهش ميکنم