کد خبر: ۲۴۲۶|
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیج شجره طیبه ای است که امام راحل در دل جوانان ما کاشتند. بسیج یعنی دل به دریا زدن و خطر کردن. یعنی تبلور ارزش های الهی و انسانی. یعنی ابهت شکنی قدرت های بین المللی و به تمسخر گرفتن قدرت پوشالی شان.بسیج یعنی بصیرت و آگاهی.
دکتر محسن رضایی بسیج را شجره طیبه ای نامید که باید با بصیرت و آگاهی در صحنه باقی بماند تا ملت ما در تاریخ به حاشیه نرود و توطئه ها را دفع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی سردار سرلشکر دکتر محسن رضایی صبح امروز پنجشنبه پنجم آذرماه در گردهمایی بزرگ بسیجیان استان هرمزگان که در ورزشگاه تختی بندر عباس برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیج شجره طیبه ای است که امام راحل در دل جوانان ما کاشتند. بسیج یعنی دل به دریا زدن و خطر کردن. یعنی تبلور ارزش های الهی و انسانی. یعنی ابهت شکنی قدرت های بین المللی و به تمسخر گرفتن قدرت پوشالی شان.بسیج یعنی بصیرت و آگاهی. دکتر رضایی افزود: امروز را باید به همه بسیجیان در اقصی نقاط جهان تبریک گفت و به بسیجیان قدیم و عزیزانی که تازه به این شجره طیبه پیوسته اند تبریک گفت.

سرلشکر محسن رضایی با تحلیل نقشه های دشمن در منطقه و جهان اسلام گفت: امروز برنامه و نقشه جدیدی از سوی قدرت های بین الملل کشیده شده است. بیش از هفتاد سال است که یک سیاست نوشته شده در غرب در حال انجام است. سیاستی برای عقب نگه داشتن جهان اسلام.

وی افزود: برای رسیدن به این سیاست، برنامه های جدیدی نوشته شده است. اثر این نقشه را در بحرین، سوریه، یمن و عراق می بینید. می خواهند مسلمانان را عقب نگه دارند. اگر اسرائیل نتوانست نیل تا فرات را از آن خود کند، امروز هواپیماهایی از جهان اسلام، همان نقشه را پیاده می کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر استقلال و امنیت نباشد، پیشرفت در اقتصاد و صنعت پدید نمی آید. اگر استقلال و امنیت را از کشورهای اسلامی گرفتند، دیگر پیشرفتی نخواهد بود.اگر امنیت کشوری از بین برود تمام سرمایه گذاری ها از بین خواهد رفت. امروز برنامه های علیه امارات، بحرین و کویت هست و خودشان متوجه نیستند. کویتی ها در هنگام اشغال توسط صدامیان، پشیمان شدند.
دکتر رضایی افزود: پدیده اسرائیل، جنگ عراق علیه ایران و کویت، حمله عربستان به یمن، ناآرامی های عراق و سوریه، اینها همه نشانه های آن برنامه است.غربی ها برای یکصد و پنجاه کشته در پاریس که ما آن حملات را محکوم می کنیم، چه غوغایی به پا کردند اما برای ششصد کودک فلسطینیی که زیر آوار بمباران های اسرائیلی جان دادند اما قطره ای اشک نریختند. اگر اقای اولاند و اوباما برای آن کودکان گام بر می داشتند، ناامنی های امروز نبود.

وی با اشاره به کودک کشی و تجاوزات رژیم مجعول صهیونیست گفت: چرا اسرائیل دست از کشتار برنمی دارد؟ این سیاست حمایت از اسرائیلی ها و ایجاد ناامنی چه مزایایی برای آمریکا دارد؟ نخست آنکه اگر جهان اسلام نا امن باشد، اسرائیل در امنیت خواهد بود.هدف دوم آنها این است که فروش سلاح را افزایش دهند. پول نفت کشورهای اسلامی را خرج سلاح و هواپیما می کنند. هم سرمایه ملی جهان اسلام به باد می رود هم جنگ و خونریزی به وجود می آید. هدف سوم از ایجاد ناامنی همان است که می خواهند جلوی وحدت جهان اسلام را بگیرند و از پیشرفت جهان اسلام جلوگیری کنند و از مسلمانان سواری بگیرند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله هواپیماهای ترکیه به هواپیمای نظامی روسیه گفت: جنگنده های روسیه که مشغول نبرد با داعش هستند و تروریست ها را بمباران می کنند. هواپیمای روسیه را در فضای سوریه ساقط می کنند. می خواهند جهان اسلام را وارد درگیری کنند. چه کسی از جنگ ترکیه و روسیه نفع می برد؟ غیر از صهیونیست ها؟ ترکیه چه نفعی از این درگیری ها خواهد برد؟ غیر از این که پیشمرگ آمریکایی ها بشود؟ یا حادثه تکفیری ها که چهره نامهربان و تروریستی از جهان اسلام معرفی می کنند؟ اگر داعشی ها و تفکیری ها یک جرم داشته باشند که باید با آن مبارزه کرد، همین چهره خشن و دور از واقعیت اسلام است. مسلمانان باید دست به کار شوند و با تکفیری ها وارد مبارزه شوند تا پای بیگانگان به کشورهای اسلامی باز نشود. دکتر رضایی خطاب به حکام منطقه گفت: غربی ها صدام و شاه ایران را تنها گذاشتند، شما را هم تنها می گذارند.

وی تاکید کرد: اگر امام و رهبری نبودند ایران در سیاست های ناخواسته عوامل نفوذی وارد سراب ها و دیکتاتوری می شود. حالا هم طراحان نقشه ناامنی می خواهند با شکل نفوذ و خنده به ایران وارد بشوند. ولی کور خوانده اند. شما اگر می توانستید با تحریم و تجاوز پیش بروید، این قیافه را نمی گرفتید. هیچ علایم مثبتی از آمریکا نمی بینیم که بتوانیم اعتماد کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: بسیج باید با بصیرت و آگاهی در صحنه باقی بماند تا ملت ما در تاریخ به حاشیه نرود و توطئه ها را دفع کند. بسیج جز به ایثار و فداکاری و شهادت طلبی نمی اندیشد. امیدواریم این بازوی پرتوان در اختیار ولی فقیه باقی بماند.

در ابتدای این مراسم سرلشکر محسن رضایی از یگان ها و گردان های مختلف بسیج استان سان دیدند. همچنین سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در شروع مراسم، حضور سرلشکر محسن رضایی را در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در میان بسیجیان هرمزگان را خیر مقدم گفت و گزارشی از حماسه ها و وضعیت رزمندگان پاسدار و بسیجی استان هرمزگان ارائه کرد.
کلید واژه های مطلب: هفته بسیج ، بسیج
ارسال نظر